| NeBuNDeMic a întrebat:

Salut tpu....aseara am visat masina pe care mi-o doresc si telefonul si ca aveam banii multi ce inseamna serios nu raspunsuri din astea de taran...plz big grin

Răspuns Câştigător
| akira99 a răspuns:

Telefon : - vesti, dar si niste castiguri;
- face referire la capacitatea ta de a comunica, de a te face inteles de ceilalti, modul tau de exprimare in fata celorlalti;
masina : e si vise • Dictionar de vise » Dictionar de vise: Ce inseamna cand visezi masina
Dictionar de vise: Ce inseamna cand visezi masina
Visele in care apare o masina sunt foarte comune. Masina in vis reprezinta stilul tau de viata, sau statutul.

masinaIn cazul in care ai visat o masina este important sa analizezi toate amanuntele: cum merge masina, cine conduce, cum e drumul, daca ai ajuns la destinatie, da nu ai ajuns la destinatie, daca ai ajuns de unde ai plecat, etc. Cu cat drumul e mai lung, cu atat demersurile tale de a ajunge la capat sunt mai indelungate. Cu cat drumul este mai periculos, cu atat mai mari sunt riscurile la care te expui pentru a ajunge la ce ti-ai propus.

Felul cum circulam cu automobilul in vis are si el un rol major in intelegerea situatiei: un mod de a conduce prudent descrie o viata echilibrata, armonioasa sau o perioada calma a existentei noastre. Un mod de a conduce masina repezit, periculos, cu viteza, nechibzuit, fara sa putem controla masina, descrie o perioada riscanta a vietii noastre, cu un pericol iminent, anuntat poate chiar de elementele componente ale visului.

Daca ai visat un accident de masina, acesta simbolizeaza amenintarile percepute, vulnerabilitatile si nesiguranta cu privire la cei pe care ii iubesti. Accidentele de masina pot simboliza si imposibilitatea ta de ai ajuta pe cei din jur, de ai proteja. Visul in care ai facut accident de masina iti poate sugerea sa acordzi o atentie mai crescuta obiceiurilor pe care le neglijezi.

Daca visezi ca esti pasager intr-o masina poate indica faptul ca simti ca soferul are controlul asupra destinului tau. Conducatorul poate fi chiar o persoana publica.

Atunci cand visezi ca ai cumparat o masina simbolizeaza de multe ori dorinta de implinire a unui vis, sau rezolvarea unei probleme. Aceste vise reflecta dorinta de obtine ceva.
Daca visezi ca esti intr-o piata pentru masini, visul poate semnifica incercarea ta de a lua cea mai buna alegere.

Daca te visezi conducand o masina insemna ca te bucuri de independenta.

Daca visezi ca mergi cu o masina care nu are un drum neted, care nu poate frana, sau nu poate incetinei si ai pierdut controlul, inseamna ca esti implicata intr-o situatie in care simti ca ai pierdut controlul. Acorda atentie visului tau, si vezi de ce masina a scapat de sub control. Cineva ti-a stricat franele? Poate acel cineva se amesteca in viata ta.

Daca visezi ca ai ramas fara benzina inseamna ca ai nevoie de mai multa odihna si hrana, fie ea emotionala sau intelectuala.aca visezi ca primesti in dar o masina poate inseamna o buna situatie la serviciu.
Sper ca te-am ajutat big grin

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Inseamna ca iti doresti mult acele lucruri si ca esti o persoana optimista.

| TipaS a răspuns:

Nu inseamna nimic visurile. La asta te-ai gandit tu pana sa adormi si asta ai visat happy

| akira99 a răspuns:

Masina : aca visezi ca primesti in dar o masina poate inseamna o buna situatie la serviciu. Daca visezi ca primesti in dar o masina poate inseamna o buna situatie la serviciu.
telefonsickvesti, dar si niste castiguri;
- face referire la capacitatea ta de a comunica, de a te face inteles de ceilalti, modul tau de exprimare in fata celorlalti; sper ca te-am ajutat big grin