| IuuxxI a întrebat:

Azi am păţit ceva îngrozitor! Deci am dat un test la georgafie din harta mută şi bineînţeles, toţi colegii şi-au făcut copiuţe, inclusiv şi eu. Mno şi, totul a mers bine nu ştiu ce, apoi am dat testul aşa şi clar, am luat 10, pentru că mi-am pus copiuţa în penar. Şi când mi-a zis nota, a zis că mă ascultă pe mine şi pe încă câţiva colegi. Nu a văzut că am copiat! Pentru că nu se mişcă niciodată de la catedră şi eu am făcut să par cât mai nevinovata. Şi clar, eu sunt bâtă la geografie şi de aceea am vrut să copiez! Am vrut şi eu 10, dar nu ştiu cum şi-a dat seama că am copiat. Nu ştiu nimic! Ne dă 5 ţări, 5 capitale, 3 strâmtori, 3 golfuri şi mări, şi marţi ne ascultă şi nu ştiu nimic! Ce mă fac? Nu are dovadă că am copiat, dar m-a scos la hartă şi nu am ştiut să arăt nu stiu ce ţară şi crede că am copiat! Într-adevăr, nu am note prea bune. 6-7 pe acolo. Ce mă fac dacă nu ştiu? Îmi poate trece 1? Sau să-mi scadă nota la purtare? Ne dă din Europa, şi nu ştiu nimic! Mi-e frică de mor! Acum regret că am copiat dar voiam o notă bună! Plus că profesoara e cam agresivă... Şi mi-e frică! Ce pot să fac? Întrebări :
1. Îmi poate da 1 dacă nu ştiu?
2. Îmi poate scădea nota la purtare?
3. Îmi ziceţi şi mie toate strâmtorile, toate golfurile şi toate mările din europa, ca să le învăţ mai repede?
4. Nu are dovadă că am copiat sau că am fost la hartă şi n-am ştiut. Dar măcar dacă ne dădea ce ne-a dat în test! Dar ne-a dat o ţară diferită şi de aceea n-am ştiut! Că în rest nu am prea copiat, că mi-am învăţat de pe fiţuică.

FUNDĂ CELUI MAI BUN RĂSPUNS! Vă rog repede, că nu mai e mult până marţi şi sunt foarte îngrijorată!

12 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

1. poate sa iti dea dar nu vad de ce.
2. nu are nici o treaba...
3. cauta pe wikipedia.
ORICUM 10 trebuie sa ti-l treaca da-o in masa.

| LolaLollita a răspuns:

1. In principiu, nu iti poate da 1, dar iti poate pune un 2 pentru ca nu stii lectia. Depinde de profesor.
2. Ma indoiesc.
3. Trebuie sa stii sa le arati si la harta, nu sa le stii numele. Deci ia harta si invata cat de mult poti.
4. Nu vad nicio intrebare.

Calmeaza-te si incearca sa inveti cat mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Skynettt a răspuns:

Daca l-ai mintit ca nu ai copiat iti poate face toate pe care leai insirat si oricum iti poate face orice

| Raluu21 a răspuns:

In loc sa te bucuri si-a dat seama ca ai copiat dar iti mai da o sansa si te asculta, stai si te plangi... invata-le ca nu e mare lucru straight face.

| Sorynik1997 a răspuns:

1. Nu are cum sa treaca 1 de la 4 in sus.
2.Nu nu poate.
3.Strâmtorile st: Bosfor,Dardanele, Strâmtoarea Euripos, Strâmtoarea Gibraltar, Strâmtoarea Gibraltar, Strâmtoarea Messina.
Golfurile st:
G. Biscaya, G.Botnic, G.Finic, G.Riga, G.Mexic, G.Alaska, G.Persic, G.Hudson, G.Bofiin, G.California, G.Carpendalia, G.Bengal!
Marile st:
Marea Baltică,Marea Nordului,Marea Neagră,Marea Mediterană,
Marea Marmara,Marea Egee,Marea Caspică,Marea Azov,Marea Ligurică,Marea Tireniană, Marea Ionică, Marea Adriatică, Marea Norvegiei, Marea Mânecii. Succes! :*

| DidiLovesYou a răspuns (pentru Sorynik1997):

In legatura cu primul raspuns..Ba da poate sa treaca si 1! Se trece daca esti prins ca copiezi.La noi in scoala se da.
In catalog scrie clar ca notarea elevilor incepe de la nota 1 pana la 10. happy

| DidiLovesYou a răspuns (pentru Sorynik1997):

De ce esti asa ingrijorata pana la urma? Daca ar fi sa iei nota mica, pana la urma e doar o nota, nu sfarsitul lumii big grin
Nu trebuie sa-ti faci atatea griji.
Daca chiar vrei sa iei nota mare pune-te pe invatat.
Si ca sa-ti raspund la intrebari.
1.Nu cred ca iti va da 1 daca nu stii, eventual 3 sau 4.
2.Nota la purtare n-are nici o legatura.Ea reprezinta comportamentul tau, deci n-are nici o legatura cu invatatu.
3.Le poti gasi in cartea de Geografie, pe Wikipedia, intr-un Atlas, sau pe harta Europei.
4.E logic ca daca nu vei stii isi va da seama ca ai copiat.Un profesor nu are nevoie de dovada.Isi da seama imediat.

| IuuxxI explică (pentru DidiLovesYou):

Păi faza e că nu ştiu dar aşa sunt eu, că ţin la notele mele că vreau să ajung ceva în viaţă laughing. Şi mno, învăţ dar mi-e frică (,) că dacă mă încurc. Sau ceva. Că ne tot ameninţă că ne dă 1 şi ne cere nota scăzută la purtare. Dacă ne dădea ce ne-a dat în test, ştiam dar faza e că nu ne-a dat ce ne-a dat în test, că ne-a cam zis din ce ne dă, nu chiar tot dar ne-a spus. Deci le-am zis şi părinţilor mei şi şi ei au spus la fel că să nu mă ingrijorez şi nu ştiu ce că toţi elevii copiază odată şi odată. Pt mine e prima oară pentru că nu ştiam că dăm test şi de aceea am făcut fiţuici şi regret! Dar dacă ştiam nu mai făceam şi învăţam.