| CosminRBF a întrebat:

Ma numesc Alexandru iar anul ista fac 18 ani si m-am hotarat sa-mi fac majoratul la padure la noapte alba. Am aproximativ 30-35 de invitati si m-ar interesa, in special de la cineva care si-a mai facut majoratul la padure, daca este distractie, ce as avea nevoie (ma refer la detalii), daca as avea nevoie de un DJ. sau stiu eu, alte treburi de genu'.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru petrecere este nevoie sa ai in vedere doua aspecte importante :
* padurea are un PROPRIETAR!
* exista risc de incendiu in conditiile unui foc de tabara si a lipsei controlului asupra comportamentului unei mase de 30 de invitati "incinsi" de bautura!

p.s. Iti sugerez sa schimbi locatia petrecerii daca nu vrei sa ai de-a face cu politia!

| CosminRBF explică (pentru alessia5158):

Nu e prima data cand as avea o astfel de iesire si cred ca m-as putea descurca cu prietenii mei, tinand cont ca e aniversarea mea nu voi bea cat pentru 10 laughing. si in legatura cu proprietarul, deja am luat problema asta in calcul si nu ar fi o problema. Multumesc pentru sfat, totusi! big grin

| alessia5158 a răspuns (pentru CosminRBF):

Daca respectiva padure se gaseste pe domeniul public ori privat al statului sau al unitatii administrativ teritoriale(comuna, oras, judet), exista asa numita " lege a picnicului" care, la art.8, mentioneaza cuantumul amenzilor pentru nerespectarea prevederilor din cuprinsul acesteia :http://www.legalis.ro/......00-de-lei/

| LonelyLoner92 a răspuns:

Puteti face un foc de tabara, un gratar cat despre muzica puteti sa va luati un MP3 sau sa ascultati pe telefoane.