| PinkSugar a întrebat:

>>mi-am patat blugi preferati cu vopsea >>>cu ce pot sa indepartezi pata? fundita si vot

Răspuns Câştigător
| TeoBizz a răspuns:

Pai. Depinde de tine. Eu una, cand mi-am patat niste blugi roz, idem-preferatii mei, cu superglue, le-am pus niste ştrasuri pe eithinking Dar, acum as avea alta parererolling on the floor. I-as taia pe partea aia si i-as face mai draguti, franjuri, taieturi mai multebig grin.
Dar in principal, sa aplici ceva pe ei. Vopseaua nu mai iese decat cu diluant. si nu cred ca vrei astarolling on the floor.
kiss

3 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Eu le-am aplicat odata un petec taiat dintr-o bluza, un material interesant, altadata nasturi sau nu stiu ce bucati de broderie. Am auzit ca poti scoate petele cu terebentina, iar daca dai o cautare o sa gasesti n variante. Iti copiez aici:
"în cazul că pata este mai veche şi uscată, poate fi înlăturată aplicand peste ea un strat de unt sau altă grăsime care se poate întinde cu lama unui cuţit. Se lasă să acţioneze cea 15-20 minute, timp după care se îndepărtează grăsimea. Dacă pata nu a dispărut se repetă operaţia din nou, iar în final se freacă cu neofalină sau esenţă de terebentină şi pudră de talc.

| TeoBizz a răspuns (pentru eliaclodia):

Faza aia cu " " nu cred ca e buna:-s. Adica daca dai cu unt sau alta grasime se pateaza.:-s Iar pata aia nu se mai scoate nici la 6578389574 spalare. cred ca sunt mai bune variantele cu aplicatu'laughing. Spun doarkiss.

| eliaclodia a răspuns (pentru TeoBizz):

Am copiat de pe net. acum sa judec logic, nu ma tin argumentele deoarece de cand eram eu olimpica la chimie au trecut 23 de ani, 24, 22,21, 25, si nu am mai folosit vreodata macar o informatie.