| alexionut45 a întrebat:

pentru inscrierea la liceu eu completez lista cu liceurile ce le doresc sau o completeaza diriginta?

Răspuns Câştigător
| 8mariastar a răspuns:

Alegerile pentru liceu le faci tu impreuna cu diriginta ta si acesta te indruma la ce profil te-ai potrivi tu dupa competentele tale.

6 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Tu iti completezi optiunele. Deci asculta cum este ( eu am dat anul trecut ). iti faci de acasa lista cu liceele la care vrei adica iti faci codurile de acasa ca la scoala doar sa le copiezi pe foaia de optiuni, diriginta si cu un parinte/ruda te asista si tu iti scrii optiunile la care vrei sa te duci. p.s pune si optiunile la care poate nu ai sanse, dar care iti plac cel mai mult ca poate intri si pune cat mai multe pe foaie in ordine descrescatoare a preferintelor tare. pace!

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru kzd):

De ce cu un parinte/ruda?

| kzd a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Nu cred ca e obligatoriu, spun doar cum a fost la mine. Pace!

| OhGodWhy a răspuns:

Tu trebuie sa le completezi, te duci si iti alegi mai multe variante daca crezi ca nu ai sanse 100% la unul anume sau daca nu numai la unul.Si depinde de liceu ori poti intra numai pe medie sau trebuie sa dai un examen de admitere, sunt usoare nu ai de ce te teme.

| Zapkitu a răspuns:

Tu sau parinti tai. BAFTA!

| Annyya a răspuns:

Tu completezi.winking