| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Salutare
Am și eu o problemă mai delicată
Sunt cu iubită de 8 luni ani asta trebuia să mă duc la ea în Moldova să ne întâlnim
Dar este o problemă
Părinți ei nu mă plac spun ca sunt țigan și eu nu sunt.ne iubim enorm
Și părinți ei o obliga să fie cu unu mai mare decât ea cu aproape 10 ani ca ală are un loc de muncă și muncește și e de religia ei adventistă
Eu i-am zis ca mă dau de religia ei ca voi veni la ea tot dar acel băiat cu care ai iei vor să fie cu ea vrea o nuntă cu ea eu sunt primi ei iubit și ea prima mea iubită oficială la părinți mei
Cum aș putea rezolva această problemă cu acel băiat să nu o mai caute să o lase în pace ca ea nul plave nu vrea nimic cu el doar părinți ei vor o obliga să vorbească cu el la telefon și vine la ea acasă cu mașină și stau de vorbă toți și ea și familia ei
Cum aș putea rezolva
Niște sfaturi ceva?
Sunt terminat Doamne

19 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Degeaba spui ca nu esti rrom daca tot ceea ce faci da dovada ca esti rrom. mai cizeleaza-te un pic

| RainmakerX a răspuns:

Esti intr-o situatie destul de nasoala...
Tipul respectiv cumpara efectiv acea fata cu bani si cadouri scumpe...
Pentru parintii fetei aceasta este doar un obiect de schimb, garantia unei batraneti lipsite de griji in care ginerele tau bogat are grija de toti si toate chiar daca este un prapadit si fata ta nu il iubeste.
Ei nu se gandesc la sentimentele fetei, ei vor doar sa le fie lor bine la batranete si fetei sa nu-i lipseasca nimic.
O iubesti, bun dar parintii ei au anumite planuri cu acea fata care este pentru ei doar o moneda de schimb...
Poate ca acel barbat este de aceeasi religie cu ei...are bani, se intelege bine cu parintii fetei, restul nu prea mai conteaza pentru ei.
Sincer, nu le pasa de ce simtiti voi 1 pentru celalalt.
Ce poti sa faci ca sa se razgandeasca?
Nu prea ai ce, doar sa treci la religia lor si sa devii peste noapte un om cu foarte multi bani.
Nu ai ce sa faci ca sa-i razgandesti pe acei parinti intrucat sunt orbiti de banii si de cadourile frumoase pe care le primesc.
Tot ce puteti sa faceti ar fi sa va casatoriti fara voia acelor parinti dar in acest caz i-ati supara si nu ati mai avea suportul lor niciodata in orice ati decide sa faceti.
Nu ai ce sa faci, scuze... fata este obligata de catre parinti sa se marite cu ala. Singura sansa ar fi sa pui fata sa vorbeasca cu parintii si sa le explice ca acel om este 0 pentru ea, ca nu simte nimic pentru el...
Alta sansa nu cred ca ai.
Bafta!

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru RainmakerX):

Am pus-o și nu înțeleg de loc ai iei o obliga în conținu ea le-a zis i-a zis și lui ca nu vrea nimic cu el ea vrea cu mine ea pe mine mă iubește și nu inteleg

| RainmakerX a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

...Nu prea aveti ce sa faceti, eventual doar sa va casatoriti fara voia parintilor, caz in care acestia va vor purta pica toata viata. Pune-o sa vorbeasca si cu acel barbat, poate ca el o sa inteleaga si o sa va lase in pace.
Poate...

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru RainmakerX):

Am pus-o și a zis ca va veni iar la ea să vorbească cu ea asa a zis ca iar vine la ea când l-a sunat și i-a spus ca nu vrea nimic cu el și nul iubeste

| RainmakerX a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Bine atunci. Asteapta un pic si vezi ce iese. Daca nu se intampla nimic atunci vorbeste tu insuti cu acel om ca de la barbat la barbat. O sa inteleaga...cred.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
O poți întreba pe ea ce simte pentru el și astea prin mesaj, iar după aceea să te întâlnești cu el și să-i arăți, să încerci să-l faci să înțeleagă. Explică-i că dragoste cu sila nu se poate.
Având în vedere că e prima ei relație, eu zic că nici n-ar trebui să fie vorba de nuntă pentru că na, lipsa experienței își poate spune cuvântul. De ce să se mărite de acum cu cine știe cine, în loc să-și urmeze planurile și să aibă o viață frumoasă?
Pune-o și pe ea să vorbească cu ai ei în legătură cu asta, să fie indiferentă cu băiatul ăla nesuferit (din punctul meu de vedere). Chiar îmi pare rău de ce ți se întâmplă, chiar dacă nu te cunosc.
O seară plăcută și toate cele bune!

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru Neo12):

Iubită mea a vorbit cu el și nu înțelege a vorbit și cu părinți ei și nu înțeleg
Doamne

| Neo12 a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Să-l ignore cât mai mult, să se comporte urât când sunt doar ei.

| Kenya a răspuns:

Daca spui ca nu il place nu prea e o problema tipul. Si ea poate alege daca vrea sa se marite cu el, nu parintii, doamne, in zilele de azi trebuie sa facem tot ce vor parintii?

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru Kenya):

Acel băiat se duce la ea acasă vorbește cu ea cu părinți ei îi da cadouri se înțelege bine cu părinți ei
Părinți o obliga efectiv

| SuckTheGod a răspuns:

Nu prea ai ce face, din cate inteleg e si o relatie la distanta, renunta.

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru SuckTheGod):

Cum să renunț o iubesc atâtea luni sunt cu ea ne vedeam pe skype la telefon ne auzeam vorbeam pe facebook ea efectiv e obligată să fie cu ală nu-l place îl urăște ea pe mine mă iubește

| SuckTheGod a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Inteleg, o iubesti... relatiile la distanta sunt niste experiente interesante, dar cu cat te detasezi mai repede cu atat vei suferi mai putin. Faza e ca pana la urma unul din voi tot o sa greseasca iar atunci relatia se va destrama si aflii ca ai luptat pentru nimic.

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru SuckTheGod):

Și eu și ea ne iubim enorm dar problemă e ca părinți ei o obliga să fie cu altu

| SuckTheGod a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Nu poti obtine mereu ceea ce iti doresti, faptul ca nu o poti avea te face sa o vrei atat de mult, daca s-ar rezolva toate problemele si ati fi liberi sa va vedeti... ar scadea interesul.

| NicolasAlx a răspuns:

Nu i ma da atentie sa vezi ce se poate intampla/ pana la urma daca te iubeste cu adevarat nu se da la ala. deci, sfat calumea. fii tare. si daca esti tigan sa stii ca si mie imi plac modlvocenele. sunt foarte bune laughing

| DenisaMuntean a răspuns:

Daca o iubesti lupti si de ce sa te creada tigan? Daca te vei purta frumos si vei duce ceva cadouri parintilor ei poate ii vei convinge. Si te vei face adventist. Nu renunta lupta pentru ce e al tau!