| floryynnel a întrebat:

Salutare, ce placa de par imi recomandati?(cu linkul-uri) Vreau sa imi aranjez din cand in cand bretonul( putin mai jos de sprancene, cam pe la jumatatea nasului).Am inteles ca trebuie sa fie cu ceramica, si sa scrie,, cu placi inguste) e adevarat(placi inguste sunt pentru parul scurt) e adevarat?
As vrea sa fie in jur de 70 ron, pentru ca nu o sa o folosesc foarte des. As vrea sa fie relativ buna, sa ii pot regla temperatura, sa nu imi arda foarte tare parul.
Si un top 5-10 firme de placi.
Multumesc, funda+vot

Răspuns Câştigător
| AnaMarya10 a răspuns:

Cele mai bune placi de par sunt cele Rowenta, apoi cele Remington. ca sa fie bune trebuie sa fie ionizate

| floryynnel explică (pentru AnaMarya10):

Ce parere ai de cele de la Philips? Deci trebuie sa fie ionizata, mai conteaza daca este sau nu cu ceramica?

| AnaMarya10 a răspuns (pentru floryynnel):

Cele mai bune invelisuri sunt cele de ceramica si teflon, apoi reglajul de temperatura ajuta foarte mult deoarece fiecare are tipul sau de par si o temperatura prea mare poate arde parul la fel cum o temperatura prea mica te face sa te enervezi deoarece nu se indreapta parul asa ca e important sa iti poti alege temperatura. si ioni ajuta. si mai este important si timpul de incalzire al placii, acesta trebuie sa fie cat mai mic in jur de 15-30 sec. Cei mai multi zic ca cele mai bune placi de par sunt cele Remington insa eu am folosit si placa Remington si placa Rowenta si Rowenta este mult mai buna.

3 răspunsuri:
| Fata026 a răspuns:

Eu zic ca Philips te-ar ajuta. Placa asta si eu o am si are ioni si cam tot ce ii trebuie si e maxim pana in 80-90 de lei. E cea mai buna marca de placi! Sper ca te-am ajutat.