| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am o intrebare delicata pentru mine, deci, m-am inprietenit cu o fata, pe o retea de socializare, ne scriam ziua intreaga, pina cind intr-o zi imi propune sa iesim, n-am putot s-o refuz, efoarte draguta și frumoasa și..., ne-am vazut in seara respectiva, neam distrat, eu am inceput sa simt ceva pentru ea, pina acum neam mai vazut, neam mai intilnit, ne-am cunoscut mai bine, și eata ca eu cred ca m-am indragostit, și care-i situatia, ea ma considera un prieten foarte bun, cu care-si poate inpartasi gindurile secretele, totul, eu nu am curajul -sa-i spu ca o iubesc, sau ca m-am indragostit lulea dea, caci sunt sigur ca totul s-ar sfirsi aicic, dar eu nu vreau, o am la inima, sunt sigur ca ma intelegeti happy.
Ajutati-ma, ce sa-i spun, cum sa-i spun?sad
Multumesc anticipat happy.

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Uite,nu-ti zice nimeni sa-i spui c-o iubesti...ar fi chiar aiurea, iar daca n-ar fi reciproc, probabil s-ar cam schimba situatia...insa poti macar sa-i spui/arati subtil c-o placi.
Un compliment azi, unul maine, iar apoi ar trebui sa-ti fie usor sa-i zici "cred ca te plac".
Ah, si incearca si faza aia cu "iti place de cineva la momentul actual?".Hah, asta ar trebui s-o puna putin pe ganduri.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fi sincer.

| Loree06 a răspuns:

Eu spun sa fii sincer cu ea, sa-i spui ce simti pentru ea. Pate si ea la randul ei simte ceva pentru tine si din acelasi motiv nu spune happy