| anonim_4396 a întrebat:

Suntem colegi de 3 ani, si sunt indragostit de ea din prima zi, dar niciodata n-am avut curajul sa ii spun ce simt pentru ea.Acum am inceput sa iesim,sa vorbim din ce in ce mai mult, si simt ca acum e momentul, cum as putea sa ii zic ce simt pentru ea? big grin Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Utilizator600cmc a răspuns:

Intreab-o daca ei ii place de cineva, scoate-o la un suc, plimba-te cu ea. Ajut-o cand are nevoie, daca faci toate chestiile astea, ea va vedea ca iti pasa. Si sa nu faci greseala sa o intrebi, daca vrea sa fie cu tine, e absurd, acum nu se mai folosesc intrebarile astea. Daca va iubiti reciproc, sarutul va veni de la sine. Daca o sa aveti o relatie, si ea te va iubi, va face orice pentru tine, dar iti zic sincer, intr-un final te vei plictisi de ea. Asa este la inceput, iti zic din propria experienta, la inceput o iubesti de mori, dupa ce o ai, te plictisesti de ea. Daca te-ai plictisit de ea, profita de chestia asta, daca te iubeste, se culca cu tine, face orice! Ti-am dat sfatul asta, ca de la barbat la "barbat" Succes!

10 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Simplu, o scoti la o plimbare in oras sau la un suc, prajitura ceva si ii spui tot ceea ce simti + ii faci multe complimente big grin

| Mirke a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Gresit, intreab-o mai intai ce simte ea pentru tine dar nu direct, cum se simte cu tine, si cum i-ar place o relatie, ce-si doreste de la partener, ai toate sansele sa o sufoci, sau sa o sperii daca nu simte la fel sau daca nu e pregata pentru ce astepti tu de la ea.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Mirke):

Asa,dawinking

| Mirke a răspuns (pentru Raiiiisa):

Mersi, nu in totdeauna e bine sa dai cartile pe fata, ai sanse sa o dai in bara, dar daca testezi apa suficient cat sa nu te ineci chiar daca nu stii sa inoti prea bine, apa te tine deasupra, atata timp cat nu ti-e frica de ea.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Mirke):

Pai mie nu imi plac baietii care imi fac declaratii din prima, fara sa am o relatie cu ei, sau daca eu nu am acelasi sentiment.Imi plac baietii care sunt misteriosi si lasa putin, cate putin.
Pana la urma, as fi multumita sa imi arate ce simte pentru mine, nu sa-mi zica din 5 in 5 minute ca ma iubestehappy

| Mirke a răspuns (pentru Raiiiisa):

Da, sunt destui papagali, care folosesc aceleasi replici pana isi pierd farmecul, si misterul de care zici are rolul lui in jocul seductiei, daca stii din prima finalul povestii nu prea iti mai pastreaza interesul. E destul de greu sa gasesti persoana potrivita, dar atunci totul se schimba si merita tot timpul "pierdut" pana la finalul care poate fi si mai spectaculos cand simti ce simte celalalt, nu doar ceea ce zice.

| BlackOldSun a răspuns:

Pentru ea o sa fie un soc ca ii spui asta abia acum! deja te a bagat la friendzone!

| Assy99 a răspuns:

Incearca sa ii spui pur si simpu pentru ea, nu ar strica cateva complimente, dar nu foarte multe, astfel s-ar simti stanjenita. Sa ii oferi atentie, sa ii faci pe plac. Dar ai grija sa nu distugi aceasta prieteniewinking

| Mishelle060612 a răspuns:

Ia-o incet sa nu o sperii, ca dupa sa se rupa si prietenia pe care ai avut-o cu ea pana in acel momenr smug dar e buna si ideea lui iamyourbigmama! :* succes, ai grija .....ar fi mai bine sa o inviti intr-un loc mai retras. fete sunt mai timide., depinde de ea. Bafta

| jimmy408 a răspuns:

Invit-o la un suc si spune-i tot ce ai pe suflet...