| Andreea_Ciobotaru_1997 a întrebat:

Se poate face analize de urina daca esti la ciclu menstrual?

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nuu!
Am dus odata urina cand ma aflam in acea perioada, medicul de familie si-a dat seama.A zis sa nu mai duc, infuenteza negativ rezultatele.

| christall a răspuns:

Nu se poate, trebuie sa mai astepti.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Da, menstruatia nu influenteaza rezultatul testului de sarcina, daca ai grija ca in proba de urina sa nu fie mult sange care sa dilueze urina si sa dea un rezultat fals negativ. Sanatate!

| Ahrixxxx a răspuns:

Stiu ca nu se poate.
Am avut o prietena care nu a spus ca e in perioada menstruatiei si toata lumea era panicata, spunand ca i-au gasit sange in urina.