| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a întrebat:

Stiinte sociale sau filologie? Argumentati raspunsul happy Dau funda!

5 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Științe sociale.

| AndyLavy a răspuns:

Nu conteaza liceul, poti alege orice facultate dupa, cu putina pregatire inainte, nu este chiar atat de greu. Cine spune ca daca ai ales nu stiu ce liceu nu mai poti merge la nu stiu ce facultate, este din punctul meu de vedere, un mare prost/a.
Asta in primul rand, in al doilea rand, alege in functie de ce iti place mai mult, daca iti place romana, limbiile straine atunci alege filo, daca iti place mai mult matematica, alege st soc.
Si dupa cum spune si Jonny, la filo ai sansa de a lua o nota mai mare, pentru ca nu dai BAC-ul la matematica, unde este prapad daca nu inveti calumea.
Intereseaza-te materiile care se fac la ambele profile, si in functie de inclinatiile pe care le ai alege unul.
Succes

| AndyLavy a răspuns:

Prost*

| MicutulJonny a răspuns:

Filologie pentru ca nu dai bacul la matematica si ai sanse mult mai mare de a-l trece

| JustAKiss a răspuns:

Stiinte sociale, pentru ca ai mai multe varinate de facultati, in timp ce daca mergi la filologie esti foarte limitata in ceea ce priveste viitoarea ta cariera.