| ღღIonikaaaღ a întrebat:

Sunt impreuna cu un Albanez de 2 luni, el are 19 ani si eu 15, il iubesc foarte mult, si a fost primul baiat cu care am facut dragoste, am stat cu el pe ascuns pana acum, dar a aflat mama si nu ma lasa cu el pentru ca este albanez, si vrea sa l bage la corupere de minori. Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, pentru ca mama daca merge la Politie si il denunta, si acuza ca a intretinut raporturi sexuale cu o minora, el intra direct in puscarie (3-5 ani).
Daca fugi de acasa, parintii au dreptul sa te dea in urmarire generala si daca te gasesc la baiat, il baga in puscarie pentru seductie, corpere de minore si intretinere de relatii sexuale cu o minora.
Ce ar mai putea face mama daca refuzi sa te intorci acasa, sa ceara ca tu sa fii mutata intr-o casa de copii, pana la varsta majoratului.
Totusi, acesti albanezi sunt rau intentionati pentru ca, fac trafic de copile ca tine, pe care le vand pe piata de prostitutie din europa, tu ajungand sclava sexuala.
Asta vrei?
Fugi la Politie si declara, nu risca sa fii rapita si vanduta pentru prostitutie!

http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen

http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-199-cpen

| OldSoul a răspuns:

O mai faci odata cu el, macar asa, de ramas bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te încadrezi. Conform noului cod penal, vârsta legală pentru consimțământ sexual este de 15 anișori. Iar i-ai traso mamei. Bravo.

| moshulica a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu stii, stai cuminte in banca ta. Pana la 15 ani, indiferent daca se depune sau nu vreo plangere, se face cercetarea penala a abuzului sexual. Peste 15 ani, daca a existat consimtamant, este considerat abuz sexual numai daca se depune o plangere de catre victima sau parinte/tutore legal.
Si ar mai trebui sa stii ceva. Coruperea nu se face prin violenta ci cu siretenie, profitand de naivitatea victimei si convingand-o sa consimta la actul sexual. E normal sa fie pedepsita de lege, nu? Un corupator este asimilat unui escroc, consecintele faptelor sale putand fi insa mai grave.

| moshulica a răspuns:

Daca mama depune plangere, nu poti face nimic pentru a-l scoate complet nevinovat.
Poti citi mai mult aici:
http://ginandros.blogspot.ro/......perea.html