| ralucaralu a întrebat:

Sunt in a9a si diriginta m-a numit sefa clasei pentru ca am avut media cea mai mare, dar mi-a spus ca sunt numai provioriu. Poate sa ma schimbe oricand? Daca da, ce sa fac sa nu se intample asta? Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Iiiiiiiiiiiiiiii n-ai ce face sa mai stai pe la sedinte inca o ora in plus in loc sa mergi acasa

| clauss a răspuns:

Cred ca a zis asa sa te sperie si sa nu te lasi pe tanjeala, sa fi concentrata in continuare pe invatat, s au poate vrea sa faca incercarea si sa mai puna cate o persoana pana se decide asupra cuiva

| kindness a răspuns:

Hei in primul rand... tu trebuie sa fii constienta ca v-a trebui sa inveti ca sa fii tot prima in clasa, sa ai grija de calasa ta si de colegii tai, sa stii sa-ti aperi clasa, sa ridici nivelul ei de invatare, sa fii cuminte, sa ii ajuti pe toti, sa raspunzi calma la toate intrebarile lor...sa faci deferite servici profesorilor tai; si cam astahappyte poate schimba oricandstraight face. dar incearca sa faci tot posibilul ca sa nu te schimbe, incearca sa dai dovada ca esti cea mai buna si daca trebuie sa fie o sefa a clasei-tu sa fii aceea.eu sunt tot clasa a 9 a si sincer nu-mi doresc sa fiu sefa clasei deoarece voi aveam multe multe indatoriri, mai ales ca liceul este unul f bun si f greuwinking. so Good Luckhappy

| denysse_5976 a răspuns:

Faptul ca te a numit sefa clasei este un lucru bun, esti apreciata pentru meritele tale.Acum daca tu esti genul de persoana care stie sa si asume responsabilitatile pe care le vei avea ca sef al clasei, vei stii sa ti asculti colegii si in acelasi timp sa aperi interesul clasei eu cred ca nu va fi nevoie sa numeasca pe altcineva.Multa bafta!:*

| Webber a răspuns:

Da, poti fi schimbata oricand.

Eu te sfatuiesc sa nu faci nimic in acest sens, acest titlu nu iti aduce niciun beneficiu, ci doar indatoriri.winking