| AlessinoDeeJay a întrebat:

Sunt membru Toti Pentru Unu!
Intrebare:"Cine a fost Mihail Eminovici?"
Mod de multumire:Nota+Funda+Rapoarte

Răspuns Câştigător
| zapa1 a răspuns:

Mihai Eminescu, cel mai mare poet roman. A facut parte din perioadat marilor clasici.Primul si singurul volum de poezii se numeste "Poesii"
sper ca ti-am fost de foloshappyA denutat cu poezia "la mormantul lui Aron Pumpun" scrisa in memoria profesorului sau de limba si literatura romana.

14 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Poi Mihai Eminescu, a cariu zi se apropie :. Hai ca trebuie sa stii ca acela era numele lui si ca i`a fost schimbatwinking

| cosmina05 a răspuns:

Este numele lui Mihai Eminescu

| forever4you a răspuns:

Mihai Eminovici a fost Mihai Eminescubig grin Fiul lui Gheorghe Eminovici si Raluca Eminovici ce-l de-al saptelea copil din cei unsprezecebig grin

| TwEEty_9286 a răspuns:

Mihail Eminovici (Mihai Eminescu) pentru ca el si-a schimbat numelewinking

| zapa1 a răspuns:

Ms chiar daca nu am fost prea atenta cand ma raspuns ...Am vrut sa-ti raspund mai pe scurt

| miky_4769 a răspuns:

MU|E TIE. Mihai Eminescu, boule

| miky_4769 a răspuns:

Hai ma ca totusi imi place de tinelaughing esti in clasa a patra si o agati pe TPU pe zapa1. Bravorolling on the floor

| rbby a răspuns:

Mihai Eminescu, cel mai mare poet romanwinking

| dutzy_2100 a răspuns:

Mihai Eminescu! Poetul. ''Luceafarul poeziei romanesti''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumeşti? Eminescu, cine să fie! Crezi că e cineva care nu ştie asta?
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ţi placă!

| AlessinoDeeJay explică:

+Vot

| AlessinoDeeJay explică:

Mihai Eminescu (nascut ca Mihail Eminovici)este nascut in anul 1850, pe 15 Ianuarie, decedat pe 15 Iunie 1889.In cea mai mare parte a scris nuvele si poezii.Primul volum de poezii(ultimul)se numeste "Poesii". Opoera de debut 'La mormantul lui Aron Pumnul".
La asta ma asteptam dela voi, ca era logic ca ala era numele cu care a fost nascut!
Bravo,"zapa1"!

| AlessinoDeeJay explică:

Vei sa-mi dai id-ul tau?(zapa1)
Observ ca esti "echilibrata" din punct de vdere al mintii!

| nikym a răspuns:

laughing Mihai Eminescu evident!