| Vizitiul a întrebat:

Te aflii la volanul unei masini, te deplasezi pe banda ta de mers, te apropii de o persoana care se deplaseaza prin partea dreapta a masinii tale si de un caine care fuge speriat pe axul drumului aflat in stanga... din contrasens se apropie masini, nu ai cum sa eviti impactul... ce calci?

Răspuns Câştigător
| MM a răspuns:

Franaaaaa tongue

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ambreaijul, frana si cainele daca mai e cazul.

| hândel a răspuns:

Ce impact? Eu mi-as vedea de drum reducand viteza si urmarind reactiile persoanei si ale cainelui, fiind pregatit sa calc frana. Ce treaba as avea cu masinile care se apropie din contrasens? Daca spuneai ca un adormit ar fi intrat pe banda mea din contrasens (dar ai spus masini, deci nu pot fi atati adormiti sa intre pe contrasens) si ar urma un impact, atunci as incerca sa nu calc nici cainele, nici persoana, insa de n-as avea de ales, si pe banda din contrasens n-ar veni masini, as calca cainele, si viceversa.

| St!L a răspuns:

Cainelelaughingrolling on the floor

| night_crawler a răspuns:

Frana si apoi ambreiajul...winking

| Slavic a răspuns:

Frana sau daca cinele stinga persoana dreapta eu inainte asa cred nu ar trebuie sa calcam nimic sunt si ei finte si trebuie sa traiasca si ei

| adnanax a răspuns:

Frana