| anonim_4396 a întrebat:

Toti imi zic fetita sau ca sunt gay, ce sa fac? Imi spun asa pentru ca ma inteleg foarte bine cu fetele si imi mai spun asa pentru ca nu vreau relatie la varsta mea (14) si is si mai timid si sunt o persoana de aia care judeca inainte sa cunoasca, HELP!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai cam toti de felul tau sunt numiti asa, te impaci cu ideea si aia e
Esti probabil foarte smiorcait cum si pari din intrebare si slab de caracter si de aia se si iau de tine si-ti zic fetita

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg cu ce te-am putea noi ajuta in cazul tau.
Vrei sa vorbim cu colegii tai de scoala, sau sa incercam sa-i convingem ca nu esti gay?
De ce nu deschizi gura sa vorbesti in numele tau?
Faptul ca te intelegi bine cu fetele, nu te face gay, doar un baiat mai cuminte decat altii, care prefera compania fetelor.
Esti destul de mare sa intelegi ca, vine o vreme cand trebuie sa inveti a deschide gura si a-ti spune propria parere, despre tine sau despre problemele care au impact cu tine.
Copii vor fii intotdeauan rautaciosi acolo unde intalnesc un mormoloc, caruia ii este frica si de umbra lui, mai ales sa deschida gura sis a spuna lucrurilor pe nume.
La 14 ani, toti colegii tai sunt virgini, de asta sa nu te indoiesti! Deci, ai putea sa le spui ca ar trebui sa dovedeasca ca ei sunt diferiti daca nu, sunt la fel de gay ca si tine.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa fii tu insusi! Gura lumii si apa unui rau nu poate fi oprita.
Poate sa intri si tu la unele activitati ale baietilor. Zic poate.

| Anabela777 a răspuns:

Spune-le ca asa esti tu, mai magnet pentru fete. Nu mai spune la toata lumea ca nu vrei o relatie, pur si simplu n-aduce vorba iar daca esti intrebat spune ca nu cunosti pe nimeni de care ai fi interesat. Iar obiceiul ala cu judecatul inainte de a cunoaște, anuleaza-l. E o chestie veninoasa, vei vedea ca te simti mai bine dupa ce incepi sa nu mai judeci oameni asa cum te taie capul. Pana la urma nici tie nu-ti place sa fii catalogat ca drept fiind "fetita" sau "gay" cu toate ca acele persoane nu stiu ce-i de fapt in mintea ta. Iar legat de timiditate... aici e greu. Incearca sa interactionezi cu tot mai multi oameni. Incepe in mediul online unde nimeni nu cunoaste pe nimeni in realitate si unde n-ai nimic de pierdut daca faci ceva gresit, apoi dupa ce ai exersat incepe sa comunici tot mai mult cu oamenii din realitate.