| mogyol a întrebat:

Traim pentru a munci?, sau muncim pentru a trai?

25 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Parerea mea este ca muncim pentru a traiwinking

| madalicious a răspuns:

E clar ca muncim pentru a trai. Astfel am fi morti acum...

| ViVi a răspuns:

Muncim pentru a trai happy
dar uneori e ca traim pentru a munci laughing cand vezi ca nu ai bani si muncesti o viata happy

| marsy a răspuns:

Muncim ca sa traim. Mai este una. **traim ca sa minkam. sau minkam ca sa traim?**winking

| Dorinel a răspuns:

Traim pentru a munci...ca daca nu ai trai nu ai munci...eu asa vad situati laughing

| albastrel a răspuns:

Muncim pentru a trai!

| nellyneliana a răspuns:

Cred ca ambele: si muncim pentru a trai si traim pentru a muncibig grin

| zuzushi a răspuns:

Muncim pentru a trai...cam asa... thinking

| daddy a răspuns:

Murim din a muncii laughing

| idanna a răspuns:

Muncim pentru...altii

| DeeDee_1261 a răspuns:

Muncim pentru a traia.Pentru ca alt fel cum faci sa traesti fara lucru? Lucru aduc banii, Banii te fac sa sa traiesti alt fel cum faci fara bani?

| dragosh a răspuns:

Si una si altawinking

| margaritar a răspuns:

Muncim pentru a traii straight face

| doinitza a răspuns:

Muncim pentru a supravietui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncim pentru a trai.
Rolul omului pe pamant este de a se nate, a se inmulti si a muri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu muncim nu putem trai, cam asa stau lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un studiu efectuat asupra a 23 000 de bărbaţi şi femei din Grecia a dezvăluit că riscul deceselor cauzate de infarct scade cu până la 37% în cazul persoanelor care se odihnesc după prânz de cel puţin trei ori pe săptămână. „Există numeroase dovezi că atât stresul acut, cât şi cel cronic pot duce la apariţia unor afecţiuni cardiace", explică Dimitrios Trichopoulos, cercetător şi epidemiolog la Facultatea de Medicină din cadrul Universităţii Harvard (SUA). El adaugă: „Siesta poate diminua stresul, reducând astfel rata mortalităţii cauzate de bolile de inimă".
Asa ca aveti grija cat munciti ca sa traiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Însă cei care sunt hotărâţi să fie bogaţi cad în ispită, în cursă şi în multe dorinţe nesăbuite şi vătămătoare, care îi cufundă pe oameni în distrugere şi în ruină.  Căci iubirea de bani este rădăcina a tot felul de rele, iar unii, râvnind la această iubire, s-au rătăcit de la credinţă şi s-au străpuns peste tot cu multe dureri. Iubiti sa munciti sau aveti echilibru. Pentru ca daca nu, urmarile care sunt mai sus se bazeaza pe statistici medicale si alte surse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncim pentru a trai. logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident muncim pentru a trai, eventual traim pentru a iubi!thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce. munca innobileaza omul.da.nici lenea nu-l distruge.si meseria este bratara de aur. iar gatul palnioara de argint.lamurit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncim pentru a traii
Pentru ca la serviciu muncesti ca sa castigi bani sa iti iei mancare si ce iti mai trebuie pentru a traii happy
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncim pentru a supravietui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In romania se munceste pentru a trai

| leu a răspuns:

Muncim, muncim, muncim...nici nu stiu cand mai traim si noi.