| NuSeZiceANONIM a întrebat:

Un baiat mi-a dat add pe facebook, de mult am vrut sa fim gen prieteni dar am aflat ca ma cam jigneste sad
As vrea sa ii zic ceva, presupuneam ca vrea sa imi zica ceva pentru ca el baga oamenii pe facebook doar daca ii cunoaste si sunt prieteni, noi nu ne-am vazut niciodata, nu am vorbit, desi eu il cunosc destul de bine de la o prietena care a fost cu el.
Ce ar fi bine sa ii zic, ceva de genul tu erai tipu care a fost X?
si ciudat cum de accepti sa ai un copil oligofren ca prieten pe facebook.
Nu vreau sa ma iau de el, vreau doar sa ma bag in seama si nu stiu cum, daca aveti voi o idee.

4 răspunsuri:
| Meow15 a răspuns:

Îi poţi spune ceva de genul, dar nu chiar " tipul cu care a fost x " laughing. Dacă îl ştii de la şcoală/liceu îl poţi întreba " tu eşti cumva în clasa x? " sau ceva ce ştii despre el pentru a vedea dacă îl cunoşti, deşi tu îl cunoşti deja.

| LoveIsLove4Ever a răspuns:

O cafteala buna ar trebui sa rezolve problema

| Chupulix a răspuns:

Daca te jigneste, mai lasa-l. Nimeni nu ar trebui sa jigneasca pe nimeni asa, fara niciun motiv.

| Cozma27 a răspuns:

"noi nu ne-am vazut niciodata, nu am vorbit, desi eu il cunosc destul de bine de la o prietena care a fost cu el"....cum te jigneste daca nu te-a vazut niciodata? " am aflat ca ma cam jigneste "... ai prea multa incredere in prieteni falsi care poate baga strambe sau sunt gelosi.