| Cristi112 a întrebat:

Urgenta! M-a rugat o femeie insarcinata in 4 luni sa pun aceasta intrebare pe TPU si astfel: ``Daca am gasit in sleep pete de sange, dar nu sange sange ci doar ``curataturi`` are ceva``? va rog doar cine stie cu adevarat raspunsul la intrebare sa raspunda straight face

Răspuns Câştigător
| FailL a răspuns:

Sunt normale sangerarile trecatoare, deci daca dispar repede. daca si maine are trebuie sa se duca la doctor. poate avea o infectie.

6 răspunsuri:
| FailL a răspuns:

Sora-mea cand a avut pete de sange. putine, cateva picaturi... a ajuns la spital, si-n 2-3 ore a nascut gemenii, la 6 luni. n-au supravietuit. eu zic sa luati in serios situatia. este foarte probabil sa nu fie nimic, da mai bine sa stiti sigur.

| Cristi112 explică (pentru FailL):

Are 37 de ani si prima sarcina a avut-o acum 16 ani.da se mai intampla sa se mai scurga picaturi mici de sange sau e normal?

| Cristi112 explică (pentru FailL):

Va multumesc mult happy Numai bine si Sanatate! happy

| FailL a răspuns (pentru Cristi112):

Sunt normale sangerarile trecatoare, deci daca dispar repede. daca si maine are trebuie sa se duca la doctor. poate avea o infectie.

| Emiliana_Hertrich_1968 a răspuns:

Depinde de varsta femeii insarcinate si de cate sarcini a mai avut. Normal...asa ceva e normal daca nu sunt prea dese faze de acest gen.

| Cristi112 explică (pentru Emiliana_Hertrich_1968):

Are 37 de ani si prima sarcina a avut-o acum 16 ani.da se mai intampla sa se mai scurga picaturi mici de sange sau e normal?

| Emiliana_Hertrich_1968 a răspuns (pentru Cristi112):

Daca nu e sange curat, rosu (viu) ci numai usor maroniu, nu cred ca are de ce sa-si faca probleme fiindca se agita psihic prea mult si asta nu e bine. Sa mearga si la medic, logic, dar poate sa ia ca supliment acid folic.