| Izabella265 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma! Eu cand salut o persoana aceea pers imi raspunde la salut fara sa ma priveasca! Oare de ce? mie nu imi plac pers astea care imi rasp la salut fara sa ma priveasca.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Fie persoana respectiva este timida/ anxioasa, fie este aroganta, fie e preocupata de altceva in momentul in care o saluti etc. Iti poti da seama care dintre variante se potriveste in functie de comportamentul general al persoanei si de gesturile ei (de limbajul non-verbal).

| Izabella265 explică (pentru thegatekeeper):

Multumesc frumos tuturor pentru ajutor! happy

| IsabelaIssa a răspuns:

Probabil ca sentimentul nu este reciproc.

| Ariannna a răspuns:

Probabil are un tic și nu-și dă seama că face asta iar pe tine n-ar trebui să te afecteze atât, măcar îți răspunde big grin O zi frumoasăăăă!

| OnuOnulică a răspuns:

Si eu mai fac asta uneori happy si multi oameni o fac dar fara sa insemne ceva anume... poate sunt suparati sau obositi in ziua aia si din cauza asta nu se uita la tine cand te saluta.
Si eu am patit asa si chiar si eu o mai fac din cand in cand happy

Nu ai cum sa le schimbi, numai daca le spui in fata!