| anonim_4396 a întrebat:

Vaaai deci ma simt oribil! Va rog sa nu radeti de mine, dar ma simt foarte distrusa. sad In urma cu vreo 3 saptamani a venit la scoala un tip si ne-a filmat (ca "amintire" de sfarsit de "drum de clasa a 8-a") Unde a fost diriginta, colegii si bineinteles eu. sad Ploblema este... am iesit dezgustator. (de fapt dezgustator e un cuvantpt mine, nu-l merit) Deci eu in general (nu ca sa ma laud, ca vai cine mi-s eu!) deci, in general.sunt o fata frumusica (nu frumoasa sa dai in bobi! dar mnah... draguta) Insa in cip am iesit, deci vaaai, precum "Supper Nenny" Ca sa zic asa.

Deci zau ca-mi vine sa plang crying crying crying
Si filmarea acea au vazut-o muulti, si din alte clase, deci Doamne, simt ca mor! Faza e ca eu mai port si ochelari.si mnah, poate si de aceea. Ce-i drept este si acesta un "defect" ca sa zic asa, un defect al fetei, care m-a adus unde?! Aproape toti copii ma poreclesc "super nenny" crying Si inainte ma intelegeam foarte bine cu toti, dar, de cand cu clipul acela, pot spune ca mi-am diostrus viata! Colegele se uita cu dispret la mine si ma masoara, nici nu ma mai saluta pe strada. Ma simt cumplit. Ma simt oribil.

Si mi-e frica ca acea "filmare" sa nu am urmareasca si la liceu. Ah!
Mai bine ma duc la alta scoala (nu din cea care fac parte) sa fac liceul acolo! sad Intr-un fel imi pare atat de rau...

Va rog ajutati-ma cu vreun sfat, ceva! Ma simt debusolata total.
Si nu exista faza cum ca "vai, e doar o filmare! Peste putin timp o vor uita toti!" Sau "nu conteaza! Nu toti ies bine " Sau mai stiu eu ce...TOTI AU IESIT BINE, TOTI, in afara' de mine. sad Iar la mine la scoala conteaza ENORM felul in care arati, altfel, toti se comporta foarte urat cu tine. Imi vine sa mor.

cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying
Va rog ajutati-ma cumvaaaaaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| kryssy_6491 a răspuns:

Pai nu te dezamagi ff mult, mai sunt momente cand nu iesi f bine, de ex si mie mi s-a mai intamplat sa ies in poze si mie sa nu imi placa cu toate ca ceilalti spun ca am iesit destul de bine.pai tu gandeste pozitiv,tu sti de fapt ca nu esti urata sa asa,cat partea cu colegii tai nu ii baga in seama,stiu ca e greu,dar daca vei face asta ei nu vor mai zice nimic doarece sti cum se spune"indiferenta doare".pai si partea cu ochelarii incearca sa te pui in valoare folosindu-te de ei,o coafura ceva, un machiaj etc.eu daca asa fi in locul tau sti ce as face, m-as simti bine in pielea mea si as fii tot timpul bucuroasa, crede-ma functioneaza am incercat asta pe propia piele si alte persoane mi-au confirmat-o.nu incerca sa fii la fel ca ei, incearca sa fi tu si atunci nu te vei mai simti complexata. mttt bafta. sper ca te-am ajutat cat de cat. daca vrei sa mai vb lasa un mesaj:*:*:*

10 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Eu asi rade sincer daca m-asi vedea in halul ala Razi nu mai fi pesimista este o amintire frumoasa ia-o asa nu mai fii suparata

| harciog a răspuns:

Te simteai nasol atunci si asa ai iesit.Este uimitor cum starea de spirit este redata perfect de o fotografie.

| IubesteEa a răspuns:

Daca iti sunt prieteni adevarati se vor comporta normal cu tine lol daca nu gasesteti alti prieteni si chiar daca vad videoclipul si nu rad inseamna ca sau pus si ea in situatia ta stiu cum e desi am fost dura si mi-am batut si eu joc de cei care si-au batut joc de mine si gandeste-te chiar daca rad de tine mergi cu capul inainte si incearca sa fi dura si sa fie atenta la ore nu la ei cum te striga super nanny scuze uita! succes:* funda?big grin

| dydy1 a răspuns:

Pai au comis-o si altiilaughing
nu ai de ce sa iti faci griji, vor uita de ea

| PrecioussGirl a răspuns:

Viata merge mai departe cu sau fara filmuletzul acela. nu vor sa mai vorbeasca cu tine? problema lor. daca pentru ei conteaza exteriorul asa mult...

| AndreeaSiAndra a răspuns:

@dydy1 fata zice ca nu vrea sa auda ca o vor uita toti si u chiar asta-i zici
Acum, nu le da importanta sau zi-le ce te oftici atat?

| Just141Me a răspuns:

Si mie mi s-au intamplat chestii rusinoase despre care au ras mult colegii mei dar dupa un timp nu au mai dat importanta.

| LenaleMinato a răspuns:

De ce ii bagi in seama? ar trebui sa le spui ca nu iti pasa de ce zic ei,eu asa as face in locul tau,deci colegele tale te evita,atuncu iti dai seama ca se dovedesc a nu fi niste prietene bune, nu trebuie sa te muti la alta scoala pentru ca asta ar insemna sa fugi de pericol, tu trebuie sa il infrunti happy sper ca te-am ajutat

| QaTaLyNN a răspuns:

Vreau sa te inveselesc, parerea mea e ca "SuperNanny" e chiar frumoasa, deci...:X fi linistita, timpul le rezolva pe toatewinking.

| yna16 a răspuns:

Atata timp cat filmarea este online nu ai cf...imi pare rau pentru tine!