Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata si voua sa incepeti sa radeti cand aveti emotii? La mine se intampla frecvent, inclusiv cand sunt in impas, cand sunt stresat sau nervos... Mi-am pus intrebarea asta de multe ori dar acum mi-am adus aminte de ea din nou, si ma framanta pentru ca majoritatea persoanelor ar arata seriozitate in aceste situatii, s-ar frustra, nu ar face opusul, desi si eu cand am aceste senzatii si incep sa zambesc sau sa rad, ma frustrez ca toata lumea, si nu ma simt pe interior ca pe exterior?

Răspuns Câştigător
| anitza2000 a răspuns:

Faci haz de necaz si consider ca asta nu e deloc rau, e mai bine sa gasesti un mod pozitiv pentru ati exprima emotiile, chiar daca majoritatea procedeaza in alt fel. Mi se intampla si mie de multe ori si consider ca este doar un mod mai bun de a face fata stresului.

| anonim_4396 explică (pentru anitza2000):

Mda, ma gandeam eu ca e imposibil sa fiu singurul, si sunt sigur ca sunt mult mai multi care se comporta asa!

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

În situațiile astea mă blochez și apare un râs isteric, puțin cam derutant pentru ceilalți.
În cazul tău, n-ar trebuie să te simți complexat, jignit, sau ceva. Ești ok!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| SilviaStefan a răspuns:

Da, depinde de fiecare pers cum reactioneaza la emotii

| d3 a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat