| Live.Laugh.Love a întrebat:

Voi credeti ca se va intampla "marea apocalipsa" in 2012? Eu cred ca e o tampenie...mare lucru, s-a dus unu la TV si a zis ca asa o se intample apocalipsa si unii il cred. Ma duc si eu maine la TV si zic ca nu o sa mai fie Revelionul ca intarzie 2010 cine o sa ma creda? NIMENI! Si daca tin eu bine minte, in 2000 sau in 2002 a mai zis unu asa nu? Parerea voastra conteaza la supravietuirea intregii omeniri

27 răspunsuri:
| User a răspuns:

Mayasii ziceau ca se va termina lumea in 2012. ca cica au vorbit ei cu nu stiu ce sarpe sacru Quetzonu stiucum sau ceva de genu'laughing. Prostii.

| Pho3nix a răspuns:

Se va intampla ceva incredibil in 2012... voi face 19 ani.

| Mjdolhfi a răspuns:

laughingcunosc pe cineva care mereu nu face decat sa ne zic ca va fi sfarsitul lumiilaughing...deci eu nu stiu ei zic ca au dovezithinking

| Klara a răspuns:

@Paul.

Poate cu zeul Quazetal laughing

Ma, nu stiu acum, de ce ne luam tocmai dupa maiasi si aia de unde sa stie... Are cineva idee cand se termina calendarul gregorian?

| Cryssy a răspuns:

Eu nu cred in asta.

| deejayra a răspuns:

Mda...se spune ca se termina lumea si vom intra in alta lume, vom evolua, mintea noastra se va dezvolta. Dar unii prosti au inteles ca va fi sfarsitul lumii si uite asa au ajuns toti sa creada.
Daca eu fac un rahat cu picioare ma credeti nu?
Stiti... faza asta cu 2012 este ca jocul ala "telefonul fara fir". A pornit de la o conceptie-->intrarea in alta lume-->evolutie-->si s-a ajuns la APOCALIPSA
Si in legatura cu porcaria aia de film "2012", cica se darama blocurile asa dintr-o data...HUH?

| alecs871 a răspuns:

Nu se exista asa ceva.

| Diiana232997 a răspuns:

Eu una nu cred ca va fi apocalipsalaughing. apai acum daca mai traim pana atunci o sa aflam, parca se zicea acum vreo 12-11 ani ca dupa 1999 nu mai este viata.ca in 2000 se sfarseste pentru ca 1999 contine 999 daca il intorci 666.eu zic ca in 2012 vom petrece cu totii pentru ca va fi inceput nou de anlaughing

| oanamaria a răspuns:

Cu siguranta in 2012 nu va avea loc nicio apocalipsa, in primul rand pentru ca numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii,, nici Fiul nu va sti, numai Tatal" cum spune in Biblie.nu ca Iisus Hristos nu stia cand va fi sfarsitul lumii dar daca le zicea tuturor cand va fi, lumea statea linistita iar in ultimele zile toti s-ar fi sinucis si facut toate relele.Crestinii se trezesc dimineata cu ideea ca pot muri in acea zi sau ca poate fi sfarsitul lumii, astfel incat in fiecare zi sa fie impacati cu Dumnezeu si nu sa stie azi se pot destrabala si maine se pot spovedi si gata.

| cretzufinish a răspuns:

Si tu vii cu aceeasi intrebare care ne-a mancat zilele? Mai nou se aude ca cei care cred chiar vor muri laughing Asta nu o stiati. tongue

| StelutaDintreNori a răspuns:

Pai... ei sustin ca au probe. Daca nu ar avea probe crezi ca ar fi atat de medializata problema asta? Anyway... vom trai si vom vedeawinking

| Ioana :x a răspuns:

Nu e chiar asa cum zici tu adica, ca a venit unu la televizor laughing cum a zis si @paul27 mayasii au spus acest lucru eu stiam asa : ca mayasii scriu calendarul de milioane de ani si ei s-au oprit brusc la aceasta data ( 21. 12. 2012 parca ) din acest motiv se spun aceste lucruri. cum a zis si xela vom trai si vom vedea happy

| shalimar a răspuns:

Pur si simplu mayasi au hotarat sa nu mai continue calculul calendarului.simplu.daca eu incep sa numar unu doi trei etc si ma opresc la un anumit numar pentru ca m-am plictisit si mi-am dat seama ca nu mai are nici un sens sa numar mai departe, asta nu inseamna ca nu mai exista numere.mai nou se spune ca exista o planeta care se apropie de pamant in 2012 unde locuiesc ingerii alungati de dumnezeu si ca de fapt acceleratorul de particule ar crea o poarta catre planeta noastra sa ne poata invada, ca na, ei nu pot sa ne invadeze pentru ca suntem protejati de o bariera plina de radiatii sau ceva de genu. speculatii si imaginatie bogata.asta este tot.propaganda pentru fimul 2012.

| mary_4765 a răspuns:

Eu cred doar in Dumnezeu
in nimeni altcineva
ce-a fi a fi
nimeni nu stie

| ❤°º•★DeNy★•º° ❤ a răspuns:

Eu una nu cred in niste oameni care se cred ei nu stiu cine. dar cred in Dumnezeu... ce-o fii o fi da s-a mai zis o data ca in 2000 se va distruge planeta si din cate vad trecem in anul 2010 si sunt vie ...respir mananc, rad ma joc. oricum eu zic sa nu te framanti din cauza asta

| askanyo_8091 a răspuns:

Faza e urmatoarea.
S-a gasit un calndar maya si acolo au reusit astia sa citeasca ca lumea se citeste pe 21. 12. 2012 ( macar o sa vad europenele laughing asa si toti cred ca niste salbatiti care nu stiau sa dea buna ziua unei doamne au reusit sa faca ceva ce nici un om nu a putut si inca acum 4000 de ani.
Dar calendarul maya dureaza DOAR 200 si ceva de ani si sau facut niste calcule si iese ceva de genu: pentru maya sfarsitul lumii a fost si in 1000 si ceva in 1200 de si ceva apoi 1400 si ceva in 1600 si ceva in 1800 si ceva si in 2012. 21. 12, deci nu-i nimic decat un nou inceput pentru calendarul maya... bat pariu ca nu ati inteles nimic nu?

| deyotsa a răspuns:

Deacord cu :StelutaDintreNori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, nu a venit unul asa la tv sa zica ca in 2012 este apocalipsa, a avut probe.si in primul rand, oamenii nu au crezut in existenta fiului lui Dumnezeu, desi le-a facut atatea minuni(ar putea fi luate ca dovezile de astazai), dar intr-adevar, au mai zis asa si in 2000, deci fac exact ca Pacala cu lupul: prima oara gluma, a doua iar la fel, iar a treia oara, manaca lupu` oile.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informati-va inainte sa faceti supozitii aiurea.Nu a zis 'unul' chestia asta, a zis o civilizatie care 'pe vremuri' a facut observatii si constatari astronomice care au fost dovedite abia in ziua de astazi, de catre 'ilustrii' nostri savanti cu toata aparatura lor de 2 lei. O civilizatie care si-a prezis anul disparitiei.Stii de cine vorbesc? Acum nu spun ca o sa fie sfarsitul, ca asta nici eu nu cred, dar ceva o sa se intample.Stati tunati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate mama mi-a spus mie ca a fost prezisa in '99 sau in 2000 cand eu aveam 1-2 ani s-a prezis o apocalipsa si a fost de fapt eclipsa de soare.Sunt doar prostii prezise de unii retardati care vor doar sa vand carti jocuri si filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e un **** de om care a zis asta nu stie nimeni cand va veni sfarsitul lumii luati bine aminte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaa la 21. 12. 2012 atunci nu mai avea pasta pixul ...si nu o mai putut scrie

| ....... a răspuns:

Deejayra: mdee am filmul 2012 se darama cladirile, casele, aceea vine de la nucleu, si cu apocalipsa nu credd, pentru ca numai Domnul nostru stie si punct.Eu cred in Dinsu si el e bun cu noi. Spunea ca Dumnezeu nu omoara lumea dintr-o data dar, cite putin. asa ca sanu alcultam alceva

| nimenialtu_4198 a răspuns:

Nostradamus nu a fost ma niciodata la tv rolling on the floor)... oricum nici eu nu cred. ma amuza situatia laughing

| Cars a răspuns:

Daca oamenii ar fi cuvinciosi si nu ar injura s-ar putea sa nu se intample dar, daca omeni injura si fac fapte rele s-ar putea nu se stie niciodata cum e puterea lui Dumnezeu.
...Cu placere

| f3n0m3n0 a răspuns:

Eu cred ca e o tampenie, sa m-ai facut si filmul ala 2012, iar majoritatea oamenilor zic ca e rupt din viitor, oameni buni deschide-ti ochii, sfarsitul lumii nu vine cand vrem sau nu vrem noi...sa fim seriosi.

| denea08 a răspuns:

Da ii drept ca nu va fi nimic tot deja sa inceput criza incalizrea globala si pricoalele astea