| Anytza17 a întrebat:

Vrea si eu niste statusuri de orice fel mai noibig grinFunda cele mai frumoaselove struck

Răspuns Câştigător
| Rennata a răspuns:

Buna:X
Uite cateva statusuri:X
Sper sa iti placa:
Tre’ să le fac pe toate, fără nici un compromis. Îmi construiesc uşor, colţul meu de paradis.
Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise, sunt încă o puştoaică ce trăieşte prin vise! ♥
Am pornit cu mâna goală spre lacăte închise. Călcând pe orgolii, arzând zeci de foi scrise!
Lacrimi nu o să mai curgă pe obrazul meu. Dă-i în morţii mă-si pe cei care mi-au vrut răul!
Că mi-e dor! Să ieşim odată din acest decor. Să simt iar că pot să zbor cu tine, deasupra tuturor!
Cam atat daaca iti plac...stii unde ma gasesti... mi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca sh tine`

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa-mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!

M`am schimbat sh pot visa acum! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum!

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic. Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti p amandoi sh suntem doar noi

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca omul` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi!

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

. Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]

. N`am

| Rennata a răspuns (pentru Rennata):

Mersi pentru funda!:*:*:*

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Eu, pe tine, nu am sa te las sa pleci ♥

Mai sti cand imi placea sa iti poze?
Bine, acum le as rupe toate. ♥

Sunt fericita ....pentru ca stiu ca inca este cineva la care ii place zambetul meu ♥

Mi-a placut de tine, din prima clipa, si in a doua clipa am inteles ca nu ma meriti! ♥

- Sunt asa de multe lucruri frumoase pe pamantul asta. Tu de ce te tot gandesti la el?
- Pentru ca el este lucrul cel mai frumos ce mi-a aparut in viata. ♥

- Toti gresesc. dar el dupa ce a gresit vrea sa repare tot ♥

- Stau si ma gandesc daca merita... si inteleg ca timpul imi va explica tot ♥

iubirea este ca un trandafir... :
Frumos...dar cu tepi ♥

Este tot timpul cineva care iubeste mai mult intr-un cuplu ♥

Pupicul acela pe obrajor nu am sa-l uit prea usor ♥

Daca nu ai sa fii in acel moment acoloo.
am sa te astept! ♥

Ce zici daca crestem mari si dupa imbatranim impreuna? ♥

Cateodata ai vrea sa spui cuiva asa de multe lucruri...
Doar ca nu gasesti curajul...

Ce frumos ar fi sa fim doar eu si cu tine...intro lume doar a nostra ♥

Daca il iubesti... ai vrea sa il ai cu tine oriunde

Iubirea iti poate scapa din mana
Stai linistit ca daca iti scapa din maini nu este iubire
Iubirea sta in inima nu in maini

Vreau o relatie normala un iubit frumos, dulce
Pe masura mamei mele Doar ca este mai greu de gasit

Daca spun "Viata" Cine iti vine in minte?

Ai sa stii sa iubesti atunci cand atingi iubire cu mana

Nu arata tot timpul 100% sentimentele tale
Cineva o sa le foloseasca in mod nemilos

Regret? Cîteodată. Îmi vine greu a crede că am fost mai specială decît altele pentru ca ai renunţat uşor.

Mereu am simţit nevoia de a avea pe cineva care atunci când îi spun că sunt Ok să mă ia în braţe şi să-mi spună: "Nu, nu eşti!".

De ce nu te pot uita? Nu vreau sa ma mai intorc niciodata in trecut regret tot ce s-a intamplat totul era ca un joc Un joc din care pe atunci nu voiam sa ies, iar azi inca port amintiri insangerate.Nu mai sunt o copila.

Nu transforma amintirile intr-o lume reala

După atâtea minciuni, iubiri false, prietenii perverse am făcut curat în viaţa mea, în sufletul meu şi mi-am păstrat doar acei oameni care merită iubirea şi atenţia mea

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă. Nu ne poate despărţi nici o distanţă Chiar dacă avem în faţă un drum acoperit cu noroi, mergem înainte cum ştim noi

Un pas gresit nu il poti intoarce niciodata

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul

Sa uit? Nu! Asta chiar nu se poate, adica de ce a-si uita? Nu uitarea este necesara aici, ci schimbarea este singura solutie

Amintirea este intotdeauna un loc de intalniri

Cand iubesti iti pasa

Fetelooor Exista viata si dupa o despartire! Se poate trai si daca nu e nimeni langa voi sa va spuna "te iubesc"

Te iubesc atat de mult incat ti'as face cel mai mare rau din lume.

Îţi mulţumesc că exişti ţi-au spus multe, ştiu, aşa că eu nu îţi mulţumesc decât pentru că eşti raza mea de lumină.

Nu mai suntem impreuna. Probabil ca cineva acolo sus are alte planuri pentru noi

Un barbat adevarat nu e cel care cucereste o mie de femei, ci cel care le refuza pe toate pentru una

Totusi, si acum de fiecare data când iti aud numele, ceva din mine tresare.
Voi trece peste toate, si scuza-ma ca nu sunt genul de persoana care sa uite deodata pe cineva ce înainte însemna TOT

Esti pe primul loc, niciodata sa nu uiti Ca pentru tine am renuntat la multe si la multi

Te iubesc pentru ce esti`Nu pentru ce ai.Te iubesc pentru sentimentul ce mi-l dai

Mama Inca ma mai bucur ca ma certi cand gresesc.Stiu ca au fost luni in care te-am facut sa plangi, dar acum vor fi ani in care ai sa razi.Si niciodata, niciodata, niciodata n-am sa pot`Sa-mi pun familia pe al doi-lea loc

Tatiiiiiiiilove struck `[Mi-a zis odata tati o vorba desteapta. Printeso, nu alerga dupa caleasca care nu te-asteapta.

Un bărbat cu adevărat îndrăgostit, ar face orice NEBUNIE doar ca să te poată vedea 5 minute

De obicei când o fată îți spune "s-a terminat" vrea să spună "luptă pentru mine"

Și ar fi atât de drăguț să mă suni în noapte, în timp ce dorm.
pentru a-mi șopti : scuze iubita, vroiam să te aud și să-ți spun că te iubesc

Cum poţi spune stropilor să nu cadă când există ploaie, cum poţi spune frunzelor să nu cadă cand exista vânt, şi cum îmi poţi spune mie să nu mă îndrăgostesc când exişti tu?

Nu-ţi face griji dacă eşti singură, pentru că Dumnezeu se uită la tine zicând : " Te păstrez pentru cineva special "

Ştiu că visele de atunci n-o să le învii. Dar măcar tu, ridica-mă într-o zi.

Iti poti inchide ochii in fata lucrurilor pe care nu vrei sa le vezi, dar nu iti poti inchide inima in fata lucrurilor pe care nu vrei sa le simti

Nu o să doară când o să plec.
O să doară când o să îţi dai seama că nu mă mai întorc

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| Stassy a răspuns:

Incearca aici:

http://statusbun.com/

:)

| FllorinaFlory a răspuns:

1. Love that we can not have is the one that lasts the longest, hurts the deepest and feels the strongest...
2.A heart that reaches out with love can heal a soul and change a life...
3.If I had a rose for every time I thought of you, I'd be picking roses for a lifetime.
4.I’m going to smile and make you think I’m happy, I’m going to laugh, so you don’t see me cry, I’m going to let you go in style, and even if it kills me- I’m going to smile.
5.You know somebody, and they cry for you. They stay awake at night and dream of you. I bet you never even know they do, but somebody's crying for you.
6.Cică "te voi suna, crede-mă, mi-e dor! ". Am încercat să-l cred, de aia am adormit cu mâna pe telefon!
7.Gata! Spun stOp! M-am saturat sa plang! De azi sunt alta. Zambesc si gata
8.Nu adio-urile dor, ci momentele când îţi reaminteşti că lucrurile nu vor mai fi vreodată la fel.
9. Poţi să pleci, poţi să stai, poţi să faci orice, oricum pe mine nu mă ai.
10.M`ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de`ales! Dar`a venit altul.Mult`mai bun`Bineinteles