| Atechan a întrebat:

Vreau sa ma mut la o scoala noua. Intr-una din clase sunt niste prieteni de-ai mei si as vrea sa ma mut acolo (sunt doar 25 de copii in clasa). Daca ii zic directoarei ca vreau sa fiu in acea clasa, va tine cont de asta sau tot ma va pune intr-o clasa la nimereala?

Funda+Vot!

1 răspuns:
| mache1945 a răspuns:

Daca limbile straine studiate de tine sunt aceleasi cu cele studiate de cei din acea clasa, directoarea nu are motive sa te refuze.Acesta este criteriul da alcatuire a claselor. Daca esti in clasa a IX-a si media ta este mai mica decat a ultimului admis in liceu la profilul la care vrei sa mergi, te poate refuza.