| Sweetdreams07 a întrebat:

Vreau sa sani mai mici, cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o epoca/perioada in care foarte multe fete/femei isi doresc un bust proeminent si recurg la implanturi mamare, exista si fete de obicei adolescente care se confrunta cu probleme serioase de sanatate din cauza faptului ca au sanii prea mari ceea ce le provoaca dureri de spate, dureri musculare, deformarea coloanei prin tinuta incorecta, probleme dermatologice cauzate de transpiratie, imposibilitatea de a dormi pe burta, alaturi de aspectul de multe ori inestetic/grotesc dupa o anumita varsta. Din aceste motive dar si datorita faptului ca operatiile de acest tip devin tot mai sigure si accesibile, multe fete sau femei apeleaza la mamoplastia de reductie a dimensiunii sau formei sanilor, prin care se urmaresc sa-si corecteze proportiile, pozitia si aspectului sanilor, contribuind la armonia si aspectul estetic al acestora. In plus, reducerea tesutului mamar in exces contribuie la imbunatatirea calitatii vietii, prin disparitia simptomatologiei produse de durerile coloanei vertebrale, a umerilor, a toracelui, etc. cat si prin cresterea mobilitatii. Ceea ce trebuie sa faci se reduce la a te prezenta unui medic specialist in chirurgie plastica si microchirurgie reconstructiva. Mult succes!

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Eu îi vreau la spate, dar m-au prostit că nu se poate.

| WaterDrop a răspuns:

Mai miciii? O multime de fete i`ar vrea mai mari thinking Mai bine bucura`te pentru ca vin si ei cu avantajele lor tongue

| UnBroken2016 a răspuns:

Pacat ca nu inteligenta mai "mare".

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Eh,cu inteligenta nu poti defila...

| pufulescu a răspuns:

Sa ai sani mai mici? Nu se poate, sunt de natura asa.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Sa stii ca te inteleg perfect.Si eu imi doream asta candva deoarece sanii au inceput sa-mi creasca incetul cu incetul de la 7 ani si multe fete faceau glume pe seama mea.Acum inteleg ca ele erau invidioase.Sani mai mici nu vei avea, da eu iti propun sa te bucuri ca au crescut si ca sunt sanatosi.

| Decicumzici a răspuns:

Si eu vreau sanii mai mici, cu astea mari nu ai manevrabilitate pe zapada si sunt grele la tras pe deal in sus happy