| YahOOzOOp a întrebat:

Am 14 ani si la varsta mea am nevoie de bani.Parintii mei spun ca sunt o tocatoare de bani si sa incetez sa le mai cer. Dupa o cearta in privinta banilor parintii mei nu imi mai dau deloc. Ce as putea face ca sa castig niste bani...ACum sau in timpul vacantei de vara...Va rog dati-mi niste idei.

-Nu veniti cu chetii de genultonguee centura are loc oricine!

Funda

Răspuns Câştigător
| Taaci a răspuns:

Imparte pliante sau angajeaza`te la o terasa... poate ai norocbig grin succes oricum:*

19 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Te pot inscrie eu la avon

castigi cadouri si bani

da-mi add bia_coolgirl94 pentru inscriere

| Digital112 a răspuns:

Reprezentant AVON

| Zoet a răspuns:

Pai, strange alocatia...

O alocatie imensa, da` ce sa faci, traim in Romania.

Alti copii din alte tari au alocatia cat au parintii nostri salariul aici.

| buhaha a răspuns:

Te pot inscrie eu la avon sunt din bucuresti
buha_andreea86@yahoo.com

| Prajitură a răspuns:

Babysitter?!?

| alexandrey a răspuns:

Traiesteti copilaria vei avea timp pentru grija banilor pe viitor oh go on

| Tofeni a răspuns:

Parerea mea este sa mergi sati ceri scuze de la parintisi sa incerci sa strici mai putini(deoarece salarile sunt mizerabile in Romania si pe langa asta e zi crizaaaa laughing )

| BloodPrison a răspuns:

Vacanta de vara? dar in ce tara esti...ai putea sa imarti pliante, reprezentant la ceva firma...

| NicollHellen a răspuns:

Ai nevoie de un venit suplimentar? vrei sa castigi de la 50 de lei in sus, o data la 2 saptamani? (program flexibil) pentru detalii add: ladys. business

| NicollHellen a răspuns:

Bună ziua stimată domnișoară.
Ținem să vă anunțăm că, compania noastră recrutează tineri ce doresc să lucreze. Sezonul acesta vă întâmpinăm cu ofertele de pe următorul blog: http://ladys-business.blogspot.gr/ În cazul în care doriți informații suplimentare ne puteți contacta la următoarea adresă im: ladys. business! Alegeți un viitor mai bun :*!
Cu stimă și respect,
LadyB

| RawrLexa a răspuns:

Si eu am complic cu situatuia asta straight face!
A tot 14 ani cls. a8a si parinti imi dau bani doar de haine si mancare scoala atat![cate2 lei rolling on the floor))))))))] angry

| RockStar a răspuns:

Depinde ce iti place tie sa faci cel mai mult?
Sa imparti pliante nu are rost iti rupi numai spatele oh go on.
si bani nu iti dau cati iti spun aia. oh go on.
Mergi si inscriete la Avon happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Helioot a răspuns:

Eu sincer nu am cerut nici o data bani de la ai mei, si totusi am un card de credit, Alocatia ta e de 42 de lei / luna... Punetii pe card, si in vacanta de vara poti lucra la un magazin sau ca baby sitter. Fa niste economii, vinde chesii facute de tine, precum bratari. Incearca sa faci lucruri dragute pentru batranei etc etc. tongue Succes cu banii :X

| andreutza05_1656 a răspuns:

Refan, 100% profit! Avon si Oriflame, pana la 40 % castig din valoarea comenzilor! astept mesaj!

| MidnightSun a răspuns:

Depinde de varsta care o ai...Eu am 14 ani si la vara voi merge la un loc de joaca pentru copii sa am grija de ei si sa ii pictez pe fata, sa ii invat poezii, sa numere etc. Apoi, seara sau cand am timp am sa impart fluturasi de la Vodafone prin oraslaughing. Cand eram mai micuta mergeam al servici la mama si pentru 10 lei, faceam curat n birouri, aranjam dosare etc. Imi propun ca pentru vara lui 2012 sa merg ca ajutor de ospatar la un restaurant din oras. A da, cand eram si mai mica, in jur de 10 ani, afceam bratari friendships bracelets, desene sau picturi, accesorii cum ar fi inele, cordelute lantisoare tot din ate de goblen ca si bratarile si ieseam in fata blocului cu inca 2 fete, si le vindeam, apoi mi-a sugerat mama sa vand si limonada, si in aceeasi vara, pe langa accesorii am inceput sa vand limonada, ceai chimic cu gheata si inghetata. Sa stii ca veneau copii sa cumpere de la mine limonada si inghetata pentru ce erau ieftine. Dintr-un tort de inghetata de 10 lei, afceam 13 lei, dar ce conta? ma distram si strangeam bani. Astea nu au fost neaparat ca sa le faci tulaughing, ti-am zis ce am facut si ce voi face, nu e nevoie de fundita, stiu ca nu o meritoh go on dar sper ca ti-am dat ceva idei>big grin

| trixie13 a răspuns:

Incearca sa devii reprezentant la avon, oriflame, cosmopoitan orice.Ai avea un venit de cam 2 mmiloane-3 pe luna depinde de cate comenzi faci.In rest poti sa imparti afise.
P.s:La avon poti primi produse happysper ca imi dai fundita si ca ti'am fost de ajutor:*smug>big grin

| AnnaMarrria a răspuns:

Pai strange si u si mai ia din cand in cand cate 5 lei acolo din portofelul patintilor da sa nu iei prea des ca sa observa. la vara poti sa duti catelul la plimbare vecinei sau sa ajuti masina sa o speli impreuna cu parinti si te vor rasplati. funda?

| andrei096 a răspuns:

Pei inscriete ca reprezentat avon si vinde produse la scoala si la prietene/cunoscute si gastigi destul de bine.

minim 2-2.5 milioadne / luna

funda?