| anonim_4396 a întrebat:

Am 3000 de euro!
ce sa fac?
facultate sau afacere mica?
idei, ceva?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vai mie, si va mai mirati cum de evreii au bani si noi plingem la pereti, vezi ce s-a intimplat cu depunerile de pe la CEC pina prin 1995, de exemplu.
Straight-On-Topic: Cumpara vreo doua hectare undeva si da-le la o asociatie. Daca nu, gaseste o cocioaba cu vreo 2000 mp de teren, in curind s-ar putea sa se scumpeasca urit de tot terenurile si diplome gasesti pe toate drumurile, dar alt pamint nu iese de nicaieri (bine, lasam deoparte Delta Dunarii, e irelevanta...). Locurile de munca sint egale cu zero, viitorul e la coada sapei (sau cu biciul pe spinarea celor de la sapa, nu conteaza). Urmatoarele crize vor fi de alimente si a apei, si se prea poate sa le prindem foarte curind. Economia o sa clacheze total in maxim 2 ani.

| Ea12345 a răspuns:

Din pacate acum nu mai e adevarata ideea ca daca faci o faculatte vei avea dupa un job mai bun. dar cum toata lumea o are, iti e un minus la Cv.

| grab a răspuns:

Daca suma asta te ajuta sa treci de primii 2 ani intr-o facultate tehnica gen Electronica sau Automatica/Energetica apoi restul e pistol cu apa.
Plus ca o diploma de stat in domeniu valoreaza mult si aici si in tara si intri intr-un mediu de tineri cu aceleasi preocupari care mai tarziu va ajutati intre voi la internship-uri, angajari, emigrari etc...
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facultate,dupa o mica afacere pentru ca are drepate Antoan nu va putea rezista crizei economice si o sa pierzi banii!
Funda?:*

| hummmer a răspuns:

Emigrează într-o ţară civilizată. Aici cu facultate conduci taxi sau asamblezi sandvich-uri.
La fel firma mică-autorizaţii,chirii,utilităţi,salarii, taxe, impozite, controale, mite...Îţi trebuie vreo 30 de mii euro să investeşti.

| Bubbles12345 a răspuns:

Facaultatea e mai buna. poti avea un job usor.

| sebySalut a răspuns:

Sal ti-as recomanda o investitie in ceva actiuni care sa iti aduca venit lunar contacteaza-ma la id de mes business.seby@yahoo.ro si vb eu lucrez in domeniu business online!

| antonescu321 a răspuns:

Eu as zice sa te duci la facultate si apoi iti vei gasi un loc foarte bun de munca! Daca iti vei deschide o afacere mica s-ar putea sa nu reziste crizei si ai putea pierde banii!

Imi dai fundita?