| CentyLox a întrebat:

Am o dilemă
Sall TPU eu anul acesta termin liceul și nu vreau sa dau bacul din motive personale. Ca ce să mă angajez sa fie și timpul scurt dar banii sa ajunga toată luna. Oraș Reșița aștept sfaturi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, te inteleg bine, si eu tot din motive personale, cu toate ca am luat BAC-ul cu o nota chiar buna, am ales sa nu merg mai departe ci sa lucrez intr-o fabrica unde nu este greu iar programul este de 8 ore pe zi, 11 milioane salariul lunar si bonuri de masa considerabil de multe. Acum gandeste-te si tu la ceea ce ai putea, sa spun asa, sa lucrezi, sunt o multime de variante, fabrici care se ocupa in parte cu cate altceva, trebuie sa incerci, iar daca nu iti convine acel loc dupa o luna de zile ai sansa sa abandonezi si sa cauti altceva daca ma intelegi.
Mult succes iti doresc.

| En3Rgi a răspuns:

Fara bac in Romania? Frate sincer nu prea ai ce sa faci.cel mai bine e in alta tara.Aici salariul minim este 10-12 milioane pe luna si parerea mea este foarte putin pentru o luna de zile..nu prea ai ce sa faci.

| Pandhoraa a răspuns:

Poti incerca sa lucrezi ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca
http://www.mercury.ro/field-interviewers-other-collaborators/operator-cati/
cel puti incepi de undeva pana ce vei gasi ceva cre sa-ti placa cu adevarat

| Giocodimano1 a răspuns:

In fabrici si confecti.

| Giocodimano1 a răspuns:

O sa primesti in jur de 800 lei + bonuri de masa in valorea de 9 lei fiecare (nu stiu cate o sa iti dea) dar suma totala o sa ajunga undeva pe la 12-13 milioane pe luna