| alexvitan_4950 a întrebat:

Am si eu o descoperire de card de 6000 lei in banca. poate sa imi faca ceva daca numai platesc?laughing

Răspuns Câştigător
| gaby_6279 a răspuns:

Daca nu ai ipoteca adica masini case terenuri etc... nu-ti poate lua nimic

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti salariat, iti pot lua banii direct din salariu printr-un contract cu angajatorul tau. Daca nu, te pot da in judecata si fie iti executa bunurile (casa, masina, calculator, mobila0, fie datoria se transforma in cateva luni de inchisoare corectionala. Plus ca intri pe lista de rau platnici si n-ai sa mai primesti credit niciodata de la banci.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Eu zic sa nu stai chiar linistit, ca orice banca are modalitati sa te constranga. Exista contracte prin care se face cesiune de creante catre firme de recuperatori. Care legal, te vor determina sa platesti. Cu dobanzi si cheltuieli aferente.

auran
| auran a răspuns:

Iti blocheaza contul de salariu

| hugin a răspuns:

Depinde cum ai facut cardul. Daca e card facut prin firma la care muncesti or sa-ti traga din salariu. Daca e card facut de tine te vor sacai cu telefoane ( firme care se ocupa cu asa ceva) si in final or sa te ameninte cu chemarea in judecata si daca suma e 6000 cred ca chiar o sa ajungi pe lista celor chemati in justitie pentru. recuperarea sumei datorate.

| gaby_6279 a răspuns:

Daca nu ai ipoteca adica masini case terenuri etc . . .nuti poate lua nimic

Răspuns utilizator avertizat
| GreenSky a răspuns:

Sechestru pe casa, bunuri...
nu te juca cu ei ca nu sunt asa prosti...

| greg a răspuns:

Sa te dea in judevata si poti sa faci inchisoare dar ei or sa prefere sa le platesti lunar o suma de bani mai bine si sa-si recupereze din pierderi decat sa faci tu puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu, insa oamenii lor da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de unde? nu are ce sa-ti faca.doar te da in urmarire. ce nu ai semnat un act cu banca? atunci cand ai facut cardul? da de ce sa nu mai platesti? daca sunt banii lor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei" nu,, eu" pardon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au ce sa-ti faca, important e sa nu cedezi tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In romania se numesc banci dar sunt camatari