| FurtunaDiesel a întrebat:

Am un loc central intr-un oras destul de mic cu vreo 30.000 de locuitori, si as fi interesat de constructia unui bar cu mese de biliard, ceva in stil vechi, mai stilat, cu ornamente din lemn masiv, etc. Ce parere aveti? Metita investitia? In mese de biliard profesionale + accesorii de biliard as baga aproximativ 30.000 de euro + mobilier aproximativ 7000 + constructia.
Intrebarea este daca voi considerati ca ar merge o asemenea afacere, si care ar fi pretul constructiei/mp a cladirii cu izolatie + finisaje + utilitati? Adica la cheie? Nu este vorba chiar de pretul constructiei unei case fiindca este o singura incapere, deci difera mult pretul. Are cineva cunostinte?

Răspuns Câştigător
| cristithebest28 a răspuns:

Te-ai gandit la ceva care mi-a depasit asteptarile.Normal,la spatiul asta, cu 130000 euro scoti constructia la rosu, plus 30000 mesele+sa mai bagi in ea 80000 pentru mobilier de lemn masiv care va da un aer autentic localului, arhitectura si instalatia sanitara.Deci te poti astepta la un 250000 euro maxim,dar daca ai banii, eu zic sa nu eziti, mai ales daca nu mai sunt alte mese prin apropiere.Bafta!

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel explică:

Vreau ceva bun si frumos. M-am interesat pe preturi si mesele sunt in jur de 3000 de euro bucata + accesorii, nu vreau mese chinezesti, iar spatiul trebuie un 50x30 minim, 8 mese + spatiu de un metru intre mese + o masa snoker + bar + grup sanitar deci esti sigur ca doar atat constructia?

| FurtunaDiesel explică:

In tot orasul nu este alt club de biliard sau vreun bar mai in firea lui, decat terase si carciumi micute dar destule, dar problema este in cat timp imi voi amortiza investitia!

| BAM_7947 a răspuns:

Da...de obicei pentru ceva lucrari de calitate pretul depaseste 1000euro/mp. aici vorbim de calitate nu de promisiuni. am reconstruit un motel cu bar/restaurant la parter in conditii de lux. cred ca afacerea ta poate sa-ti aduca profit maxim. ideea este sa-ti alegi foarte bine firma de constructii. daca te intereseaza serviciile noastre, te rog sa ma contactezi

| cristithebest28 a răspuns:

Daca vrei sa investesti in asa ceva, nu te-ar costa mai mult de 10000 euro mesele si accesoriile, iar la constructie aproximativ 70-80 mii de euro materialele+manopera pe la 10000... daca chiar vrei sa te apuci de afacere, stiu o echipa de meseriasi care lucreaza impecabil si ieftin.Ma poti contacta la id-ul de messenger:cristi_the_best28 pentru mai multe detalii.

| cristithebest28 a răspuns:

Pai in maxim un an barul e la cheie...si investitia ti-o poti scoate in 2 ani, cam asa. Apoi mergi pe ++++