| aleza3 a întrebat:

Hei! As vrea sa stiu care este pretul aproximativ / mp pentru constructia unei case din lemn si respectiv pentru una din zidarie la cheie?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Vreo 50 euro/ m2 vine media la zidarie si la lemn e mai scump ca vine prelucrat, cca 100 euro/m2. E mai greu la lemn pentru ca imbinari, taieturi, etc. "respectiv pentru una din zidarie la cheie" - depinde de cati m2 ai, pentru una medie de 100 m2/nivel si s+p+m vine cca 60k euro doar casa si curtea, acuma depinde unde e terenul se adauga si el, cu teren cu tot ajungi la 100k euro la cheie. Si la o casa mediu-mare de 150m2/nivel si s+p+1+m ajunge si la un sfert de milion e. Oricum depinde de finisaje, aici se pierd puternic banii, am vazut faianta argintata, sa fim seriosi de ce sa iei faianta cu argint cand poti lua normala. Cam asta vreau sa zic...