| anonim_4396 a întrebat:

As dori niste lamuriri legate de o investiei. Pot obtine niste fonduri pentru constructia unui complex sportiv cu conditia ca terenul sa fie in proportie de 100% in proprietatea firmei mele ci nu concesionat sau pe numele vre unui partener. Exista vreo posibilitatea de a cumpara teren de la primarie, sau ca primaria sa vanda teren? Este vorba de 130 de ha, deci extrem de mult si bine inteles si preturile vor fi mari, dar exista posibilitatea ca o primarie sa isi vanda terenul, si daca da prin ce metode pot face aceasta achizitie?

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Asta stiu, nu este primul teren pe care l-am concesionat, doar ca nu pot accesa fondurile despre care este vorba daca terenul nu este in proprietatea mea. Nu ma intereseaza terenuri inchiriate, concesionate si asa mai departe... Intreb strict daca il pot cumpara!