| mihaellushh a întrebat:

As dori sa stiu, daca vreau sa imi deschid un cont la banca raiffeisen sau la orice alta banca (dar in special la aceasta), ce varsta trebuie sa am, ce trebuie mai exact sa fac si ce conditi sa indeplinesc? Daca trebuie o suma de bani pentru crearea contului etc.

4 răspunsuri:
| cotcodac4 a răspuns:

Daca e contul tau nu prea conteaza aniii dar trebuie sa pletesti la inchis. te duci la banca si le spui si ei iti arata niste acte si iti cer niste banii cred putini vreo 80 lei parca. si eu am un cont la o banca si e gratis la deschis, inchis, administrarea. dar platesc 75 lei lunar pentru asigurarea de viata si sa pot lua bani in minus cam cam 15 mil fara sa dau dobanda(barclays bank)

| slowmod a răspuns:

Iti trebuie 14 ani, un buletin, 10-20 lei taxa sa-ti faci cont/card poate e chiar gratis. Nu ai nevoie de o suma de bani initiala decat taxa daca exista

| katy a răspuns (pentru slowmod):

Din contra sa isi deschida contul nu o costa si o va costa daca vrea card, stiu sigur fiindca eu mi-am facut anul trecut ca-mi trebuia la angajare

| mihaellushh explică:

Si cam cat ma costa daca vreau card?happy