| mikici a întrebat:

As vrea sa stiu daca contabilii castiga bine?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unii da altii nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.Cei care lucreaza in firme mari, castiga chiar foarte bine.Dar nici ceilalti nu o duc rau, decat daca nu muncesc. Daca tine contabilitate la cateva magazinase de cartier si tot au din ce trai.O seara buna.

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Conteaza nu oricine poate sa fie Contabil.
1 Trebuie sa ai macar liceul terminat.
(1000Lei).
2 Daca ai facultatea terminata.
(1500-2000Lei).(Bonus la pensie ca ai terminat facultatea).
3 Daca ai terminat si Masteratul (2500Lei-2000Euro).
Si am zis asa pe criteri, adica fara experienta n-ai mai lucrat, cand faci experienta adica 1-5 ani poti sa faci 2000Euro adica un Contabil Full.
Iar contabilul trebuie sa stie sa intocmeasca facturi sa lucreze cu calculatorul sa stie macar cateva programe de baza, sunt chestii mai mult de baza.

Răspuns utilizator avertizat
| mikici explică:

As avea inca o intrebare o sa fiu contabil nu stie cineva la ce ora incep munca contabili si daca primesc tichete de masa sau sporuri?