| JustaLittle a întrebat:

Acum ca a venit vara si vacanta as vrea sa imi castig niste bani de buzunar.Am 13 ani jumatate.Si nu stau la oras. Va rog spunati-imi niste sugestii!
P.S. Am terminat clasa a 6 a si am media generala 9.86

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la munca campului

| Fernando9Torres a răspuns:

Lucreaza la un fast-food...eu acolo am lucrat la varsa de 14 ani si aveam 9 mil/luna!(in mana)

| JustaLittle explică (pentru Fernando9Torres):

Am zis ca nu stau la oras :3

| Fernando9Torres a răspuns (pentru JustaLittle):

Si unde ai vrea sa mergi la sat la lucru? dor la camp, sau la bunici mei in sat vine un om si cumpara ciuperci(10lei/kg) stiu ca intr-o zi am facut 2 milioane(cu ajutoru` lui frate-miu)

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Felicitari pentru rezultatele tale la invatatura.
La varsta ta e mai complicat sa gasesti ceva de lucru, mai ales daca nu stai la oras.La oras puteai probabil sa imparti pliante, sa ii ajuti pe altii sa faca anumite lucruri.Incearca a gasesti oameni care au nevoie de ajutor, gen de carat ceva, adunt, sau de mers la magazin pentru altii, persoane in varsta sau oameni ocupati.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!