| JustaLittle a întrebat:

BUna! Am 13 ani si am terminat clasa a 6 a cu media 9.86.Credeti ca as putea da meditatii? Si cam cat sa cer? E o idee buna?
P.S As vrea sa castig niste bani de buzunar.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar sa dai meditatii copiilor de la gradinita.Care parinte si-ar da copilul spre meditatie unui alt copil? Cred ca visezi.

| Λndrei a răspuns:

Întrebarea ta e ceva de genul:
"Astăzi am omorât o muscă, credeți că pot face parte acum din trupele speciale?"

| FatUglyVirgin a răspuns:

Nu, nu poti..la ce sa dai tu meditatii? la inmultiri si impartiri?

| Lαrisα a răspuns:

Poti sa dai meditatii daca te pricepi, dar colegilor tai de clasa, nu strainilor sau celor care vor note de 10. Esti tare daca dai meditatii de la varsta asta. laughing Eu am avut media 9, 93 in clasa a 6-a si nici acum, intr-a 8-a nu dau meditatii. laughing

| Macryna a răspuns:

Imi dau cuvantul de onoare ca si eu tot a 6 a am terminat exact cu aceeasi medie! nici mai mult nici mai putin! :o:o:o

| vladv26 a răspuns:

Ai putea sa dai meditatii, dar numai daca dai meditatii la prietenii tai sau colegi de clasa, de la persoanele pe care le cunosti ai putea sa dai, la cele necunoscute nu cred ca ai putea

| vadu22 a răspuns:

Nu prea cred ca varsta ta este una potrivita pentru a acorda meditatii platite.
Poate unii copii ar dori sa faca ore suplimentare cu cineva mai apropiat de varsta lor, insa sunt sigur ca parintii nu ar fi de acord.
Totusi daca chiar vrei sa dai meditatii ar fi mai bine sa ceri ceva mai putin, astfel parintii ar putea fi de acord.
PS incearca sa vorbesti pe intelesul copiilor carora le predai, nu incerca sa spui cine stie ce termeni sau sa pari tu nu stiu cat de politicos.Incearca sa fii genul de "Profesor" bun si amuzant.
Pretul ar cam trebuie sa il ai destul de redus in jur de 10-15 lei/copil pe saptamana.
Oricum imi place ca ai tu initiativa ca la varsta ta sa vrei sa iti castigi singura banii de buzunar.
Ideea nu e neaparat rea dar trebuie sa stii cum sa o practici.
Bafta!

| JustaLittle explică (pentru vadu22):

La acest pret m-am gandit si eu

| vadu22 a răspuns (pentru JustaLittle):

Insa sa ai grija daca chiar vrei sa faci acest lucru.
Sa nu spuna copii la parinti ca nu inteleg nimica.
Eu sper ca vei reusi.dar sa dai meditatii doar la materile pe care le stapanesti cel mai bine...ce medie ai avut la mate si la romana?

| JustaLittle explică (pentru vadu22):

La mate 9, la romana 10

| vadu22 a răspuns (pentru JustaLittle):

Perfect ai putea da meditatii la oricare dintre ele.
Dar repet, nu poti da meditatii la copii care au pretentia de media 10.
Da la copii cu probleme daca vrei...

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Da. dar nu esti in masura sa ceri bani happy

| JustaLittle explică (pentru Serban_Andra_1999):

Bineinteles ca nu va vi cine stie ce pret.

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

In nici un caz! pana in clasa a 6a abia daca inveti 10% din toata materia din cele 12 clase...

| vadu22 a răspuns (pentru Tudor_Daniel_1993):

Probabil ea se referea la predarea copiilor claselor I-V, acei copii care au probleme sunt in pericol de corigenta asa mai departe, eu zic ca e de lauda totusi initiativalaughing.