| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o informație legată de șomaj, am fost astăzi să casa pentru somaj și m-au înregistrat, mi-au spus ceva de 60 de zile, dar nu rețin dacă trebuie să îmi depun dosarul în cursul celor 60 de zile sau după. Mulțumesc

6 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Adica te ai dus dar ai plecat cu dosarul? de ce te ai mai dus?

| blackrose97 a răspuns (pentru acerr):

M am dus, m au înscris și mi au spus că trebuie să revin cu dosarul

| acerr a răspuns (pentru blackrose97):

Pai ca sa nu te mai deplasezi suna dimineata si mai intreaba o data

| blackrose97 a răspuns (pentru acerr):

Asta o sa fac, dar sperăm că e cineva pe aici care a trecut prin același experiența și mă poate sfătui.

| acerr a răspuns (pentru blackrose97):

Pai nu mi ar strica niste bani, ce trebuie sa am la dosar?

| blackrose97 a răspuns (pentru acerr):

Buletin copie și original, certificat naștere copie și originl, adeverință de la medicul de familie, diploma absolvirii și un act pe care ți-l dau acolo după ce te înscrii