| anonim_4396 a întrebat:

Bună am o întrebare am luat de la altex niște bunuri în valoare de 60 de milioane bani vechi. dacă nu mai plătesc ratele pățesc ceva ca pe nume nu am nimic?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti baga si penalizari de intarziere, in cateva luni datoria iti va creste peste 100 milioane (bani bechi), cand se poate face si executare imobiliara.
Daca tu nu ai nimic, atunci girantul tau va plati sau va ramane fara casa, iar pe tine te va astepta seara, dupa colt...

| RAY a răspuns:

Te gaseasc astia repede

| anonimg a răspuns:

Daca nu ai nimic pe numele tau nu vei pati nimic -deocamdata. Dar niciodata nu vei putea avea ceva pe numele tau. Niciodata.
Nici sa nu iti treaca prin cap sa nu platesti, chiar daca iti va fi greu. Dumnezeu nu va lasa pe niciunul din noi sa lupte singur cu greutatile vietii.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

In principiu, vei fi trimis in judecata si ti se va pune poprire pe conturi, salariu.
Bunurile cumparate sunt pe numele tau, deci firma poate sa le recupereze.

| Dolores214 a răspuns (pentru Roxin):

Si Bunurile pot sa le trec pe numele la sora de exemplu? ca casa nu e pe numele meu deci nu pot intra in casa daca nu e pe numele meu...

| Roxin a răspuns (pentru Dolores214):

Pai si o bagi pe ea in belea apoi?

| Dolores214 a răspuns (pentru Roxin):

Da ei intra in casa daca nu e pe numele meu normal din cate stiu eu at-i pune oprire pe salariu...nu stiam ca pot intra in casa sa caute bunurile...

| Dolores214 a răspuns (pentru Roxin):

Dacă aţi epuizat toate căile de înţelegere cu banca sau pur şi simplu nu mai aveţi bani, atunci cel mai probabil creditul va fi declarat scadent. Aţi ajuns deja în Biroul de Credit şi nu veţi mai putea lua în împrumut în următorii 7 ani, dar asta ar trebui să fie ultima problemă. se poate si asta?

| Roxin a răspuns (pentru Dolores214):

Eu iti recomand sa iti platesti datoriile. Nu stii cand ai nevoie de ceva in cei 7 ani si te trezesti ca nu ai cum. Orice actiune de genul are consecinte pe care tot tu le tragi. Mai devreme sau mai tarziu, vei avea probleme.