| Annonimm09 a întrebat:

Buna/Buna ziua. Imi expira cardul de alocatie in ianuarie si e facut pe numele tatalui, eu nu mai tin legatura cu el si nu am cum sa dau de el. Stiti daca il pot innoi eu sau cu ajutorul mamei? Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai peste 14 ani poti sa obtii card pe numele tau, mergand la banca impreuna cu mama ta.
Daca ai sub 14 ani mama ta poate sa obtina un card pe numele ei si sa solicite virarea alacatiei in contul aferent acestuia.

| hacktek a răspuns:

Cardul pe numele unei persoane nu se poate activa decât de persoana în cauză (titularul).