| petrica5006 a întrebat:

Bună...
Care este diferența dintre buget și taxa când intri la o facultate?

Răspuns Câştigător
| VanillaQ a răspuns:

Daca vei intra la facultate la taxa, trebuie sa platesti taxa de scolarizare pe un an de zile, daca vei intra la buget nu trebuie sa platesti acea taxa. Este posibil daca vei intra la taxa in primul an, in al doilea an daca vor fi studenti care renunta vei avea loc la buget,
Succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti pe loc bugetat nu platesti cheltuielile de scolarizare iar la taxa le platesti.

| Zuzu1991 a răspuns:

La buget nu platesti taxa de scolarizare

insa, spre deosebire de raspunsurile de mai sus, eu... CARE M-AM ARS, te avertizez sa nu ramai cumva repetent si sa nu te duci si sa renunti la facultate, s-au jmecherit rau, te baga repetent, automat la taxa si dupa 2-3 ani vin si te executa silit pentru taxele pe care nici nu aveai habar ca le datorezi