| edda a întrebat:

cum am putea sa am un magazin on-line de bijuterii si accesorii? ce conditii trebuiesc indelinite? e o afacere profitabila avand in vedere ca sunt studenta... multumesc

11 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

De ce ar fi o afacere profitabila pentru ca esti studenta?
Iti faci firma cu domeniul de activitate specific comercializarii online de bijuterii si accesorii.

| stroedaniel13 a răspuns:

Buna,

Uite ce ar trebui sa stii despre o afacere cu un magazin online: http://www.afaceri-profitabile.com/magazin-online.html

| panther2007 a răspuns:

Nu cred ca ai ce conditii sa indeplinesti.
Doar o singura conditie fiind la inceput trebuie sa ai deja marfa in stoc.
Cat despre afacere poate fi profitabila insa totul depinde de investitia facuta de tine

| victorandrei a răspuns (pentru panther2007):

Si conditiile pentru infiintare firma? pe ce baza vinzi?

| panther2007 a răspuns (pentru victorandrei):

In cazul de fata nu ii trebuie neaparat firma de cat daca nu doreste cumva sa lucreze in parteneriathappy Am un prieten ce are un magazin online cu articole sportive si nu are firma deloc.

| victorandrei a răspuns (pentru panther2007):

Si cum da factura? chitanta?

| panther2007 a răspuns (pentru victorandrei):

Omule da cine a spus ca lucreaza cu factura si chitanta?laughing
Am specificat eu acest lucru?
Nu prea cred!
Cat despre respectiva e usor sa intemeieze o firma si nu o costa nici mult, esentialul este insa ca are slabe sanse de profit in ce si-a propus ea

Răspuns utilizator avertizat
| Adib123 a răspuns:

Daca esti studenta cred ca ai avea vanzari mai mari in randul studentilor, decat ca un magazin online. Banuiesc ca e ceva handmade, la investitii mici merita sa incerci chiar daca nu va merge. Vrei sa intri intr-o forma juridica pentru margele pe ata?! Consider intrebarea ta legata de conditii care trebuie indeplinite ca fiind fara rost. Ar fi o mare greseala pe un hobby de acest gen sa infiintezi o societate comerciala. Insa daca te referi la conditii pentru magazin online, se pot face gratuite pe f. multe platforme. Dar nu stiu cat merita. O sa vezi si tu ca pana la urma ca vanzarea clasica e cea mai eficienta.
In concluzie da-i drumu, intrebarile de genu asta te incetinesc si pana la urma te fac sa abandonezi.

Alte idei de afaceri mici, gasesti pe http://3afaceri.blogspot.ro/. Succes!

| Vladone80 a răspuns:

Salut, sper sa te poata ajuta acest articol: http://enciclopedia-afacerilor.com/......in-online/

| edda explică:

Pai eu asta ma intrebam. trebuie sa imi infiintez o firma...pentru a vinde accesorii pe un site.