| vl96cos a întrebat:

In ultiumul timp m-am tot gandit sa imi deschit un magazin on-line de haine. Vreau sa stiu mai multe informatii despre aceasta afacere. Ce acte/autorizatii iti trebuie, cat de profitabila este, etc. Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand trebui sa iti faci un PFA sau un SRL sa poti da factura si sa iti platesti taxele la stat

| biancaanamariat a răspuns:

Nu iti trebuie autorizatie pentru magazin,doar sa stii sa organizezi site-ul,sa ai facturile pentru marfa,un plan despre distributia in tara,este profitabila fiindca nu mai platesti chirie, apa, curent, angajati dar iti necesita timp si investitie in haine, si haine sa prinda bine la public

| kill0009 a răspuns:

Cred ca inainte de a investi, este necesar sa faci un studiu de piata sa vezi daca produsele tale se vor vinde, si un studiu al concurentei sa vezi cat de ocupata este piata.