| alenegri a întrebat:

Buna,curand voi fi angajata pe un post de secretara unde va trebui sa tin si contabilitatea primara,am citit ceva pe net despre asta,doar teorie,as vrea sa imi spuna cineva ce trebuie sa fac efectiv zilnic, cum sa imi organizez munca, va rog sa ma ajutati. Multumesc!

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E ceea ce se cheama astazi ''assistant manager''. esti ''the jack of all traedes'' practic. Raspunzi la telefoane, primesti clientii, tii registrele, pregatesti sedintele, faci cafele; esti persoana care tine in mare lucrurile in ordine.

| alenegri explică (pentru TheAce):

Da asa e, sunt pregatita pentru asa ceva mai putin contabilitatea primara, ea imi da batai de cap pentru ca nu stiu nimic, in sensul asta am nevoie de ajutor