| CiocolataCiocolataCiocolata a întrebat:

Bună dimineața. Am și eu o problemă, am cazierul judiciar pătat și nu îmi găsesc de muncă. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai pus semnele de intrebare doar ca să pară o intrebare?
Locul de muncă nu vine la tine. Tu trebuie sa il cauti.

| Anonimul151 a răspuns:

Cazierul judiciar pătat nu are legătură că nu îți găsești tu de muncă. Iar dacă nu ma înșel, cazierul judiciar, poți merge să îți de a altul.

| Catrice a răspuns (pentru Anonimul151):

Ce zice omul ce pricepi tu laughing

| Anonimul151 a răspuns (pentru Catrice):

Ce e atât de amuzant?

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu iti da altul! pe scurt faptele penale sunt trecute in acest cazier judiciar, si stau acolo o anumita perioada de timp pana la reabilitare! Este conform Procedura reabilitării din Codul de Procedură Penală!
Mentiunile din cazier au repercursiuni in societate, uite la angajare!

Reabilitarea este instituţia juridică prin care efectele unei condamnări ce constau în interdicţii, incapacităţi şi decăderi încetează pentru viitor, pentru fostul condamnat care, pentru o perioadă de timp, a dovedit, prin întreaga sa comportare, că s-a îndreptat şi că este posibilă reintegrarea sa socială deplină

| Anonimul151 a răspuns (pentru Simpatic):

Mulțumesc pentru că m ai corectat. Nu am știut 100% sigur. De aceea am menționat...

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu a fost cu intentie! si eu sunt corectat cand si cand sa stiiwinking

| Anonimul151 a răspuns (pentru Simpatic):

Mai greșim da. E normal să mai și greșim. Nu este cu intenție. Uneori chiar nu știm 100% informații. Dar unii membrii... Poate știi ce vreau sa zic...

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

Stiu exact la ce te referi, cu acei membri care abunda in aroganta si cauta sa ne arate defectele de parca iei nu gresesc nicicand!
insa exista si altfel de observatii, benefice!
uneori sunt si oameni care ne corecteaza si chiar ajuta!
ieri de exemplu domnul @Salontanul, user cu vechime mi-a atras atentia ca am uitat sa pun link la un comentariu (fara acel link era lipsit de sens ceea ce scrisesem!) si bine a facut caci altfel nu observasem, cu ocazia aceasta am editat acea postare!
cum sunt si unii carora daca le faci remarci te injura sau dau ignore, sunt oameni si oameni!

| Anonimul151 a răspuns (pentru Simpatic):

Exact. Ai dreptate.