| loredana_4449 a întrebat:

Buna pentru toata lumea. Sunt o prietena mai veche de-a ei si vreau sa spun ca daca as pute sa o ajut as face cu toata increderea. Voi nu stiti decat sa criticati, dar ea este o persoana mult mai speciala. Am vb ieri cu ea la telefon, si mi-a spus de problema ei, si am intrebat-o de ce si-a postat aici problema, dar acum stiu. Ea momentan nu are ce sa isi mai vanda, si pe internet intra de la un internet club din oras. persoana acea a last-o. Femeia asta si-a dat tot pentru prietenii lui si din motivul ca a tinut foarte mult la prietenul ei, care nu a facut altceva decat s-a folosit de ea, iar acum a dat-o afara. Si-a lasat si prietenii pentru acesta persoana.
Sa stiti ca o judecati grsit pe ea, dar eu stiu cel mai bine adevarul si prin ce momente a trecut. Nu acerut niciodata ajutor de la nimeni si nici nu si-a batut joc de nimeni. Dar acum este intr-o situatie care sigur nu as vrea sa fie nimeni. Ce vreti sa-si mai vanda ...ORGANELE? Sunteti rai ...si inainte de a o critica pe ea cred ca ar fi mai bine sa va interesati. Probabil ma intrebati de ce nu o ajut eu daca sunt o prietena dea ei. Uite eu am ajutat-o cu cat am putut, desii am famili am 3 copii si un sot si nu imi este nici mie tare usor. Lucreaza doar sotul meu. Dar un singur lucru sa mai spun, femeia asta nu este o mincinoasa si sigur nu ar fi apelat nici aici, doar singuratatea a obligat-o probabil.
Dumnezeu stie ce este in capul oamenilor ...stiu ca este foarte greu pentru toata lumea, dar in loc sa ne ajutam unii pe altii, macar cu o vorba buna, mai simplu este sa criticam. Atat pot sa spun, ca daca femeia acesta se ridica din nou si doar putere i mai trebuie, sa stiti ca ar aface bine pentru toata lumea. Ea niciodata nu a avut avere mare, pentru ca si atunci cand a avut a dat la altii si dumnezeu o vede. Si nu vorbesc numai de bani, vorbesc de tot ce a putut sa faca doar sa fie multumita ca a putut ajuta, si un pahar de apa. Eu stiu foarte multe lucruri de ea. Si aici am terminat
Va doresc tot binele. Lori

11 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Despre ce vorbesti? Cu cine te certi? fii te rog explicita daca dai un raspuns macar trimite ne la intrebare sa ne dumirim?/////

| elena a răspuns:

Nu stiu despre ce este vorba, deci nu ma pot pronunta in privinta situatiei, dar iti dau multa dreptate, in ceea ce priveste "AJUTORUL" pe care ti-l acorda unii utilizatori ai site-ului TPU.
Primesc cu multa placere binele ce mi-l doresti, ceea ce iti doresc si tie din tot sufletul. Toate bune.

| elena a răspuns:

Si inca ceva, am vazut ca abia ai intrat pe TPU, poate chiar sa sari in ajutorul prietenei, ceea ce este foarte frumos, o vorba buna poate fi de cele mai multe ori un ajutor imens, dar daca esti o fiinta mai sensibila si nu suporti ironiile, renunta la lupta aceasta oarba cu virtualii "PRIETENI" de pe TPU, desi cred ca ai foarte multe de spus, probleme ce poate ne-ar ajuta si pe noi... oricum horararea iti apartine.

| ATHOS a răspuns:

Draga Loredana, cu tot respectul, din ceea ce scrii aici eu nu inteleg la cine anume te referi. Daca as sti despre cine vorbesti si as cunoaste problema poate as reusi sa-ti spun o parere.
Astept mai multe detalii!

| Flav a răspuns:

Doamne, mare Ti-e imparatia.

| CrucifiedCountess a răspuns:

@ Flav, Mare, mare?

| fif2002 a răspuns:

?! de cine e vb?

| traficanta a răspuns:

Despre cine e vorba?laughing

| vigome a răspuns:

Vreau sa vb. cu ea, spune-i sa-mi trimita mesaj.

| zuzumic a răspuns:

Eu nu inteleg despre cine e vba? si despre ce

Răspuns utilizator avertizat