| anonim12345678900734269864 a întrebat:

Am 13 ani jumătate si as vrea un job part-time pe timpul verii, ca sa castig niste bani.
Oferte sau sfaturi?
Dau funda :*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai cum sa te angajezi. Varsta minima este de 16 ani. La varsta ta, poti doar sa faci anumite treburi prin casa pentru vecini/prieteni de familie/rude si sa-ti dea bani in schimb. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri la parinti, ca nu te angajeaza nimeni la 13 ani

| ywar a răspuns:

Prin codul muncii incadrarea persoanelor care au varsta sub 16 ani este interzisa. Asteapta pana termini scoala, muncesti atunci. O sa te saturi si o sa vrei din nou la scoala.

| anonim12345678900734269864 explică (pentru ywar):

Nu ma refer la angajare cu contract de munca, etc. Vorbesc daca as putea sa impart pliante sau altceva si sa ma plateasca.
*Botosani*