| PinkHD3 a întrebat:

Am 16 ani si acum ca vine vara vreau sa imi caut un loc de munca.
Dar nu stiu unde sa caut pentru ca nu cred ca sunt primit la 16ani.
Cum as putea sa caut un loc de munca?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, la 16 ani poti sa muncesti legal.
Mergi pe la McDonald-uri, pe la terase de vara si intreaba patronii, daca au nevoie de sezonieri.
La gradinile de fructe si legume, la florarii.

| 141414 a răspuns:

De la 16 ani se munceste legal, deci gasesti. Incearca la hoteluri, restaurante, terase etc, cel mai des acolo se duc tinerii pentru munca de sezon (cel putin aici, la mare, sunt mereu prea putini), dar sa te astepti la oboseala si munca multa. Sau, daca ai ceva ganduri pentru viitor, poti cauta ceva in domeniu ca ajutor. Mult succes si o vara placuta!

| GabyDany a răspuns:

Te poti angaja chelner. Fundaa?