| amykool a întrebat:

Am aproape 13 ani si parintii mei nu se prea descurca cu banii. As vrea sa ii ajut dar nu stiu cum. Vreo idee? Va rog, fara misto, vorbesc foarte serios. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| PanaDeIdei a răspuns:

Nu stiu ce ai putea lucra la 13 ani. dar ce poti face tu este sa nu mai cheltui banii pe ce nu este nevoie. adica treceti printr-o perioada grea... si este normal sa incerci sa pastrezi banii pentru lucrile cu adevarat importante. Renunta pe cat posibil la prostioere, la micile atentii... la iesirile cu prietenii. Stiu ca este urat. dar altceva nu prea ai ce face. Ai putea sa te inscrii la Avon sau Oriflame si astfel ai putea sa faci si tu niste banuti si sa ai anumite beneficii (in sensul cosmeticelor). Dar o slujba in adevaratul sens al cuvantului nu cred.

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Mergi sa imparti pliante!

| BeHappy26 a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a le da alocatia ta. Si mai este o posibilitate... si anume, poti sa inveti mai bine la scoala si sa obtii bursa.

| Alexa69 a răspuns:

Plimba cainii vecinilor.