| Flrizback a întrebat:

am luat un telefon in rate de la eMAG și mai am de plătit câteva luni (plătesc in fiecare luna fără întârzieri ) si vreau sa mai cumpar ceva tot in rate. Pot cumpara in rate dacă mai am de plătit la telefon?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti, daca cu noua rata nu depasesti gradul de indatorare de 50% din venitul net lunar si daca firma a doua este de acord sa-ti vanda in rate, avand in vedere ca mai ai rate de platit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu treci de gradul de indatorare impus de banca sau nu atingi limita cardului de cumparaturi poti face cate credite vrei

| Flrizback explică (pentru suntserios):

Insa poate ramane acelasi card (ratele sunt prin Cetelem, creditul lor se numeste eCredit)? Nu vreau sa fac alt card.